• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa biżuterii Danki Czapnik "Bursztyn z duszą"

W sobotę, 15 października 2022 r., o godz.17.00 zapraszamy do Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie na wernisaż wystawy pt. "Danka Czapnik / Bursztyn z duszą", prezentującej biżuterię z bursztynu i malarstwo artystki. Wydarzenie uświetni pokaz mody strojów Joli Słomy i Mirosława Trymbulaka oraz ozdób zaprojektowanych przez Dankę Czapnik.

23 marca 2022 - 19 marca 2023

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 stycznia - 10 lutego 2023

Wstęp wolny
Danka Czapnik urodziła się w 1954 r. w Sopocie, zmarła 15 stycznia 2022 r. w Gdyni. Studiowała malarstwo, początkowo w Gdańsku, w PSSP, w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego, następnie przeniosła się do warszawskiej ASP, do pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Od ukończenia studiów w 1983 r. zajmowała się równolegle malarstwem, grafiką oraz przede wszystkim projektowaniem biżuterii.

Na wystawie zostanie szeroko zaprezentowana twórczość Danki Czapnik zarówno biżuteryjna, jak i ta mniej znana - malarska. Wyboru prac dokonała jej najbliższa przyjaciółka - Joanna Filipczuk, która pomagała jej przez ostatnie lata w pracach wystawienniczych. W przeważającej części pochodzą z kolekcji prywatnych oraz ze zbiorów własnych Muzeum Bursztynu. Joanna Filipczuk zaprosiła do projektu zaprzyjaźnioną z Danką Czapnik, gdańską malarkę, Beatę Polak-Pelę. Namalowany specjalnie na wystawę, niezwykle osobisty obraz, również będzie można zobaczyć na ekspozycji.

Kuratorki: Joanna Filipczuk, Renata Adamowicz
Wernisaż: 15 października, godz. 17.00, wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie działa od...?