Wydarzenie

Wystawa Wot hit talk / Laure Prouvost

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
10 marca - 30 kwietnia 2017
godzina:
18:00
miejsce:

CSW Łaźnia  mapa

adres:
Gdańsk, Jaskółcza 1
bilety:
5 zł , ulgowy 7 zł
PATRONAT

 Wot hit talk / Laure Prouvost
10.03.2017 wernisaż 18:00, spotkanie z artystką 19:00
Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Kuratorka: Jolanta WoszczenkoW marcu w ŁAŹNI otwarta zostanie pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Laure Prouvost, artystki nagrodzonej najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie sztuk plastycznych, czyli nagrodą Turnera przyznawaną przez Tate Britain. 

Jaki jest związek pomiędzy językiem a rzeczywistością? Gdzie przebiega granica pomiędzy prawdą a zmyśleniem? Czy wykorzystując język i strefę wizualną jesteśmy w stanie oddać w pełni doznania zmysłowe? Laure Prouvost wykorzystuje zestawienia tekstu z obrazem do tworzenia surrealistycznych narracji, nadawania nowych kontekstów i znaczeń słowom i obrazom. Próbuje również poprzez swoje prace przekraczać przy użyciu języka granice pomiędzy tym co wizualne a zmysłowe. Tworzy na płaszczyźnie filmu barwne, pełne humoru opowieści wykorzystując tradycję narracji i kulturę ustną. Artystka sprawdza w swoich pracach co stanie się  gdy do zdań czy słów wkradnie się literówka czy przejęzyczenie, a może nawet czasem świadome przekłamanie lub nadinterpretacja. 

Na wystawie będzie można zobaczyć instalacje, obiekty oraz prace malarskie i wideo. Po wernisażu natomiast będzie można wziąć udział w spotkaniu z artystką i dyskusji, w której udział wezmą zaproszeni goście, czyli tłumacz i wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego Tomasz Swoboda oraz kurator Gareth Bell-Jones.

Przeczytaj także

  • Cuda, koty i dżdżownice. Nowości w galeriach
    7 marca 2017 (19 opinii)

    Marzec w trójmiejskich galeriach upłynie pod znakiem artystycznych eksperymentów. W CSW Łaźnia swoje prace zaprezentuje zdobywczyni nagrody Turnera, Laure Provost, w Gdańskiej Galerii...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij