• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Victoria Plaza - Vitamina T

Wystawa obrazów i obiektów autorstwa Victorii Plaza.

10 - 30 kwietnia 2024, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 kwietnia - 21 czerwca 2024, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Interesuje mnie przestrzeń sztuki, w której informacja w postaci systemu znaków ulega zakłóceniom i zniekształceniom, kiedy mamy do czynienia z jej zatarciem, niemożnością odczytania i odszyfrowania, także z błędem, który wnosi inną jakość. Kiedy odmowa dostępu do czytelności wyzwala iluzje wyobraźni i kwestionuje uczucie pewności co do naszej wiedzy. Kiedy nadmiarowość przekazu wprowadza nas w dyskomfort niewiedzy i otwiera na zabawę oraz inne pozawerbalne możliwości odbioru informacji

Prace prezentowane w Plamie GAK należą do projektu Up-teka Sztuki. Gry magiczne-medyczne realizowanego w latach 2009-2023. Jest to przestrzeń, w której uświadamiamy sobie jak delikatne i niejasne są granice między wiarą, wiedzą, wiarą w wiedzę a myśleniem magicznym i metaforycznym. Wybrane dzieła zachęcają do demontażu przekonań na rzecz transformacji i poszerzenia pola własnej interpretacji. Na wystawie zobaczyć można wybrane obiekty i obrazy z cyklów Obrazy przeciwbólowe / bez recepty, Transmission Game, Kwantowe Kokony Nanodziełsztuki oraz pracę pharmacy&beauty.

Victtoria Plaza - czuły zlepek atomów, wynajęty przez duszę aby przeżyć wiele przygód w świecie sztuki. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 2009 r. otrzymała stopień doktora. Studia magisterskie ukończyła w 2001 r. na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, realizując kolekcję dyplomową z malarstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, grafiką cyfrową, instalacją, video artem. Inicjuje wydarzenia artystyczne jako autorka projektów i kurator. Od 2010 r. mieszka i pracuje w Gdańsku i w Kaliszu.

Wernisaż: 07.02, godz. 18:00.
Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00.
__
Jak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
SKM (6 min. pieszo od Plamy), przystanek: Gdańsk Zaspa
autobus: 127, 158, 227, 258 (5 min. pieszo od Plamy), przystanek: Zaspa SKM
tramwaj: 2, 4, 8 (11 min. pieszo od Plamy), przystanek: Startowa

Informacja o biletach

Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00.

Opinie

Sprawdź się

Ośrodek Życia Kulturalnego w Sopocie, przy którym przez wiele lat działała kawiarnia Młody Byron, to: