stat

Wystawa Re:aktywacja Marii Lepczak - Wysockiej

Na wystawie Re:aktywacja Marii Lepczak-Wysockiej zostaną zaprezentowane prace, powstałe przy użyciu materiałów z różnorodnego tworzywa, które dzięki artystce otrzymały nowe przeznaczenie i przeistoczyły się z odpadów w unikatowe obiekty artystyczne. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi odbiorców na problem umiejętności wtórnego użycia przedmiotu skazanego na wyrzucenie i nadanie mu innego, interesującego znaczenia oraz przeznaczenia, co przyczynia się do ochrony środowiska. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty edukacyjne z recyklingu, które odbędą się 11 września o godz.16:00 w Stacji Orunia.

Wernisaż 9 września (czwartek), godz. 18:00

Kuratorka wystawy - Anna Brudzińska
-----------------------------------
Maria Marta Lepczak-Wysocka
Urodzona w Sopocie w 1958 roku. W latach 1977 1982 studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP). Dyplom uczelni uzyskała w 1982 roku. Od 1983 r. należy do Gdańskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się projektowaniem graficznym, pracuje w technice serigrafii. Uprawia malarstwo, posługując się techniką własną.

Bierze udział w wystawach organizowanych przez ZPAP, takich jak: Konfrontacje, Związki, Człowiek u progu XXI wieku. Uczestniczy w cyklicznych konkursach: Międzynarodowy Konkurs Rysunku we Wrocławiu (2003, 2006, 2009), Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej (2009, 2011), w konkursach i wystawach Stowarzyszenia Era Art (2001-2012).

Uczestniczy w Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu (2005, 2007, 2009), jak i wielu innych wystawach. W 2001 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie na logo Stulecia Miasta Sopotu. Realizuje autorskie akcje uliczne. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Gdańską Fundacją Wody, biorąc udział w warsztatach artystycznych, programach edukacyjnych, m.in. Bałtyckim Festiwalu Nauki (2012-2015), w akcjach plenerowych Bioróżnorodność - poznaj by zachować, nagrodzonych przez Ministerstwo Środowiska w 2010 roku. Bierze udział w Pomorskich Dniach Energii w Gdańsku (2011, 2012) oraz imprezie RE: Miasto w 2013 r.

Wystawia autorskie, unikatowe prace z recyklingu i prowadzi warsztaty kreatywne. Na wystawie indywidualnej w 2014 r. w siedzibie ZPAP w Gdańsku prezentowała rysunki Z wolnej ręki, a w 2018 r. prace z upcyklingu pt. Osobliwa Re:kolekcja, połączone z warsztatami.

Tworzy w sopockiej pracowni. Kolekcjonuje skarby bałtyckich plaż, które stanowią inspirację twórczą i ważny element edukacyjny. Aktywna społecznie i zaangażowana w obronę unikalnej przyrody, krajobrazu i zabytków rodzinnego Sopotu. Kandydatka na radną w wyborach samorządowych 2018 r. Niepoprawna optymistka.

15 października - 18 grudnia 2021

Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?