• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Projekt Przedmioty

Projekt Przedmioty. Zaproszenie do współtworzenia opowieści o przedmiotach i mieszkańcach Sopotu.

23 lutego - 14 marca 2024, godz. 11:00

Wstęp wolny
 
Projekt Przedmioty składa się z zebranych od mieszkańców Sopotu archiwalnych, domowych przedmiotów. Zapraszamy do przynoszenia na Goyki rzeczy, które kiedyś były dla Ciebie ważne, a teraz chcesz się nimi podzielić z innymi. Opowiedz nam ich historie.
Przedmioty przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -17 od dnia 19 czerwca do końca trwania wystawy. Swoje przedmioty można przynieść i zostawić na miejscu lub wymienić na inną rzecz.
 
Wernisaż wystawy: 30.06, godzina 18.00
Czas trwania projektu: 01 - 22.07.2023
 
W poniedziałek 03.07 o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z artystą Wojtkiem Gilewiczem, który opowie o swojej praktyce pracy z przedmiotami, tymi chcianymi i niechcianymi. Artysta zaprezentuje projekty, które dotychczas zrealizował między innymi w Nowym Jorku i w Lublinie.
 
Wojciech Gilewicz jest malarzem, fotografem, a także autorem filmów wideo. Artysta postrzega malarstwo jako działanie, proces i doświadczenie w wyniku, których powstanie obrazu (płaskiego dekoracyjnego obiektu) jest jedną z wielu możliwości, wcale nie najważniejszą. Artysta unika ostatecznych rozstrzygnięć a jego działania malarskie, w których czynny udział biorą widzowie, często dzieją się na przestrzeni wielu lat. W swoich projektach wideo Gilewicz niejednokrotnie występuje po obu stronach kamery wyznając zasady ekonomii samowystarczalności. Jego ostatnia praca wideo pt. Spacery po śmieciach zrealizowana w Nowym Jorku prezentowana po raz pierwszy publicznie w Galerii Białej w Lublinie w 2022 r., jest swojego rodzaju spacerami po mieście ze śmieciami w tle, gdzie w dość swobodnej narracji poruszane są przez bohaterów filmu takie tematy jak trash diving, no waste culture, circular economy czy freeganizm. Tematy związane z surowcami/odpadami/śmieciami artysta rozwija w Walewska8studio, jego lokalnej inicjatywie działającej na Pradze Południe w Warszawie. W latach 2017-2021 artysta prowadził Beach64Retreat nad oceanem w Rockaway, w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, oddolną, niezależną i bezpłatną inicjatywę dla twórców z różnych dziedzin jako swoją odpowiedź na postępującą prekaryzację w sektorze kultury i sztuki.

Wojciech Gilewicz jest współzałożycielem artystycznego kolektywu Inne Towarzystwo działającego w Warszawie od 2022.

kontakt w sprawie projektu: biuro@goyki3.pl

Opinie

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?

 

Najczęściej czytane