stat
PATRONAT

Wystawa | Poruszenie

Serdecznie zapraszam w piątek 28-05-2021 o godz. 21:30 do Gdańska - Centrum św. Jana na projekcję animacji ilustrujących poezję Mirosława Kowalika z interpretacją muzyczną Radosława Włodkowskiego. Będzie to wydarzenie plenerowe wyświetlane na wieży kościoła od ul. Minogi.

Projekt jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczące wizualnej oraz dźwiękowej transmutacji poezji. Jak zaprezentować graficznie poezję, która sama w sobie jest wieloznaczna? Jak przedstawić wiersze, nie gubiąc ich znaczeń?

Kultura 2.0 bezdyskusyjnie stanowi olbrzymią szansę na poszerzenie zakresu stosowanych technik przez artystów oraz powiększenia grona odbiorców i odbiorczyń. Posługując się grafiką oraz animacją, postaram się poszerzyć możliwości odbioru dzieła poetyckiego. W tej różnorodnej interpretacji pomoże mi również muzyka dopełniająca ruch na ekranie.

Mirosław Kowalik- basista zespołu Raz Dwa Trzy, autor wielu utworów muzycznych, producent muzyczny współpracujący z wieloma muzykami, aktorami, literatami. Poeta, który wydał już kilka tomików, twórca tekstów piosenek, dyrektor teatru.

Radosław Włodkowski - człowiek rezonansu. Maniak radzieckich syntezatorów analogowych. Pianista, programista, miłośnik mrówkojadów.

Rozalia Paszkiewicz - Studentka Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Organizatorka Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Graficzka, animatorka, adeptka sztuki audiowizualnej.

Projekt współfinansowany przez Stypendium Kulturalne Miasta Gdańsk. Realizowany dzięki Nadbałtyckiemu Centrum Kultury. Przygotowany pod czujnym okiem prof. dr hab. Krzysztofa Molendy oraz jego asystenta mgr Piotra Marzola w Pracowni Wydawnictw Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: