stat

Wystawa 'Od Grudnia 1970...'

13 sierpnia - 30 września 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

5 września - 30 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa "Od Grudnia 1970..." w Zielonej Bramie w Gdańsku

Około stu fotografii, w tym część nigdzie wcześniej nie publikowanych, nieznane dokumenty, a także zapis nagrań relacji świadków Wydarzeń Grudniowych w 1970 roku na Wybrzeżu, będzie można obejrzeć już od soboty (6 czerwca) w Zielonej Bramie (Gdańsk, Długi Targ 24) na zorganizowanej
przez "Polskę Dziennik Bałtycki" wystawie "Od Grudnia 1970..., odbywającej się pod honorowym patronatem marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Ekspozycję, ukazującą drogę ku wolnej Polsce, zapoczątkowaną w 1970, a zakończoną czerwcowymi wyborami w 1989 r. będzie można oglądać we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele w godz. 10 - 17, a w czwartki od godz. 12 do 19.

Zdjęcia z Wydarzeń Grudniowych z 1970 roku uzupełniają fotografie z najważniejszych momentów historii ostatnich 30 lat w Polsce, a także informacje z długotrwałego, wciąż niezakończonego procesu sądowego.

Współorganizatorami wystawy są Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum Narodowe w Gdańsku. Mecenat nad wystawą objęły Miasto Gdańsk i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Producentem wystawy jest Agencja Kontakt Grzegorz Furgo.
Wystawa powstała po odnalezieniu przez Czytelnika "Dziennika Bałtyckiego" fotografii pochodzących z ekspozycji zorganizowanej w Dworze Artusa w Gdańsku, w grudniu 1980 roku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?