• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa "Na styku morza i lądu"

Z powodu bezpieczeństwa dzisiejszy oficjalny wernisaż wystawy "Na styku morza i lądu" zostaje odwołany. Zapraszamy jednak do zwiedzania wystawy dziś po godzinie 17:00 do ok 19:00. W przestrzeni ART 39 w Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, podczas wystawy, wyświetlana będzie projekcja Miastofonia.

1 lipca - 30 sierpnia 2022

Wstęp wolny

w każdy czwartek (od 07.07 do 25.08.2022), godz. 21:30

Gdynia,
bilety 14 zł
Kup bilet
O wystawie "Na styku morza i lądu"
Zespół szkół plastycznych w Gdyni oraz muzeum miasta Gdyni zapraszają na niezwykłą wystawę archiwalnych fotografii Gdyni. W przestrzeni wystawienniczej ART 39 zaprezentowana zostanie wystawa pt. 'na styku morza i lądu'. Ekspozycja, poprzez obrazy, a dokładnie kilkadziesiąt absolutnie unikatowych, archiwalnych, czarno-białych fotografii, ukazuje niezwykłość Gdyni, owe genius loci, jednego z najpiękniejszych miast polski, położonego na styku wody i lądu. To również fascynująca podróż w przeszłość, szansa na dostrzeżenie różnic ale i podobieństw między współczesnym a międzywojennym i powojennym miastem z morza i marzeń. Wystawa prezentowana była dotychczas w wielu prestiżowych przestrzeniach wystawienniczych. Podczas wernisażu, z okazji zbliżającej się 10-tej rocznicy powstania wystawy, nastąpi oficjalne przekazanie ekspozycji zespołowi szkół plastycznych w Gdyni. Plansze wystawiennicze posłużą kolejnym pokoleniom wrażliwym na sztukę młodych twórców jako inspiracja i materiał edukacyjny.

Kurator wystawy: Barbara Mikołajczuk, Dariusz Małszycki

Miastofonia to unikatowa instalacja, będąca portretem dźwiękowym Gdyni. Dźwięki morza, śpiew ptaków, szum samochodów czy też melodie wygrywane przez portowe dźwigi dają pełen obraz tego, jak brzmi "miasto z morza i marzeń". Przez kilkadziesiąt minut słuchacz i widz pokonuje muzyczną trasę wiodącą ze spokojnej nadmorskiej dzielnicy Orłowo, aż po wysuniętą daleko na północ osadę rybacką, mijając po drodze tętniące życiem rejony śródmieścia, kamiennej góry oraz tereny portowe. Odgłosy życia w mieście spaja dyskretna i wciągająca elektronika oraz zaskakujące rytmiczne podkłady.

Miastofonia relaksuje, intryguje i...uzależnia. Autorem muzyki jest gdynianin Michał Jeziorski, znany również jako spika. Ceniony twórca muzyki ambientowej, znany ze współpracy m.in. Z requiem records, jako pierwszy podjął się wyzwania stworzenia nowoczesnego miejskiego soundtracku, nawiązującego zarówno do klasycznych twórców gatunku takich jak brian eno czy aphex twin, ale przede wszystkim zainspirowanego jego rodzinnym miastem. Muzykę wzbogacają wizualizacje Jacka Tymoszuka.

bandcamp : bandcamp.Com/muzeummiastagdyni
facebook : www.Facebook.Com/miastofonia

koncepcja, nagrania terenowe, muzyka, realizacja: Michał Jeziorski
mastering: Panic Room Studio
koncepcja: Agata Abramowicz, Tomasz Sosnowski
grafika: Ewa Kielar
foto: Kamila Szuba

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu wydawnictw Muzeum Miasta Gdyni. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników wernisażu, ilość miejsc została ściśle ograniczona.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W historii Teatru Muzycznego w Gdyni "Skrzypek na dachu" zajmuje szczególne miejsce. Dwukrotnie z wielkim powodzeniem wyreżyserował go: