• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Mirosława Śledzia "Odcienie Madonny"

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Akademia Don Kichota (Sopot, al. Niepodległości 829) zaprasza na wernisaż wystawy Mirosława Śledzia, pt: Odcienie Madonny, który odbędzie się 18 maja o godzinie 18.00. Gościnnie wystąpi Mikołaja Sikała pianino.

24 sierpnia - 30 października 2023, godz. 12:00 - 22:00

Wstęp wolny

28 września - 8 grudnia 2023

Wstęp wolny

Odcienie Madonny
to ekspozycja nawiązująca do kultu i symbolu Madonny, która jak każda kobieta ma wiele obliczy. Posiada szereg barw i mieni się mnóstwem odcieni. Wystawa ukazuje najnowsze dzieła awangardowego trójmiejskiego artysty Mirosława Śledzia. Twórca wykreował własny styl w sztuce nazwany kwadryzmem. Mirosław Śledź jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego twórczość została doceniona w Brukseli, Kioto, Monachium, Yokohamie, Bordeaux, Chicago czy Wenecji.

Prace ukazują postać Madonny jako kobiety silnej, wyzwolonej i autonomicznej, podlegającej nieustannym zmianom. Prace artysty skłaniają do przemyśleń nad różnymi wariantami kobiecej tożsamości, włącznie z jej surrealistycznymi i niestandardowymi aspektami.

Postać Madonny balansuje pomiędzy ikoną popkultury, która utożsamia się z niezależnością, wolnością i bezpruderyjnością, a symbolem chrześcijańskiej Madonny, prezentowanej jako kobiety niezwykle silnej, postawionej przed wieloma przeciwnościami losu. Madonna w obrazach Mirosława Śledzia jest ukazana w surrealistycznym stylu, jako osoba pozostająca w ciągłym ruchu, potrzebująca nieustannych zmian. Artysta miał na uwadze wyeksponowanie kobiecej natury w sposób, który wykracza poza swego rodzaju normy i schematy. Prace zawierają motywy i symbole charakterystyczne dla surrealizmu, takie jak przestrzenie nierealne i zmienione proporcje. Niejednokrotnie pojawiają się tajemnicze, nawet symboliczne elementy, takie jak narzędzia, zwierzęta i maski, które mogą wprowadzać dodatkowe znaczenia i konteksty.

Wystawa podzielona jest na trzy części, gdzie główna z nich zlokalizowana będzie w Akademii Don Kichota, pozostałe w Gdyni:
Chrzan House - Chrzanowksiego14/2 i
Klubie 123 - Warszawska 42.

Kolejne spotkania z artystą
16 czerwca godz. 16.00 Klub 123
20 lipca godz. 16.00 Chrzan House

Prace artysty można oglądać do 5 września 2023 r.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?