• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Migoty Sylwia Mickiewicz (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Sylwii Mickiewicz zatytułowany Migoty. Jednocześnie wydarzenie jest inauguracją działalności Galerii Pinakoteka, nowej przestrzeni wystawienniczej w Gdańsku, powstałej z inicjatywy Małgorzaty i Łukasza Radomskich.

26 maja - 31 grudnia 2023

Gdynia,
Wstęp wolny

22 lipca 2023 - 25 lutego 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 1-20 zł
Wystawa Migoty Sylwii Mickiewicz to cykl miejskich impresji, migawek z codziennych sytuacji, banalna rzeczywistość, która nam umyka a zdaniem artystki warta jest zatrzymania się na chwilę i spojrzenia na to z innej perspektywy. Mickiewicz koncentruje się w swoich pracach na codziennych rytuałach, przygląda się temu co ją otacza, szuka dobrej energii i pozytywnego przekazu w codzienności. Inspiracje czerpie z ulicy, zatrzymuje w kadrze życie miasta, chwyta jasną stronę rzeczywistości. Zbiera ludzkie historie i zamyka je w kadrze, resztę możemy dopowiedzieć sobie sami.

Sylwię Mickiewicz w malarstwie najbardziej interesuje ją człowiek, a przede wszystkim kobiety, które są dla niej kwintesencją emocji i emanacji nastrojów, wrażeń i wzruszeń. To owe nastroje, emocje najbardziej zajmują autorkę wielkoformatowych przedstawień zbiorowych postaci kobiecych, jak i skromnych formatem portretów, w których z prawdziwą czułością przygląda się swoim modelom, ujmując drobne rysy psychologicznej konstrukcji bohaterki / bohatera. () Sceny zbiorowe w potoczności dnia płyną w harmonii kolorystycznej zwracając na siebie uwagę dobrze wyeksponowanym światłem oraz silnym skupieniem się na oddaniu pozytywnych emocji wynikających z radości obcowania ludzi ze sobą. Ten zapis gestów, układów sylwetek oraz pogodności rozpromienionych twarzy, został podbity mocną odważną kolorystyką. ()Obrazy przemawiają, zatrzymują i wciągają w swój świat... a to spotkania się grupy przyjaciółek a to samotnej kobiecej kontemplacji pierwszych promieni słońca w mieszkaniu... Oglądając te obrazy doznajemy uczucia uniesienia. Uniesienia ich pozytywnym wydźwiękiem i nabieramy ochoty na więcej... Na więcej doznań estetycznych w wykonaniu Pani Sylwii Mickiewicz.
dr Sztuk Pięknych i Konserwacji Agnieszka Gewartowska
Gdańska,07.08.2022

Sylwia Mickiewicz - absolwentka Politechniki Warszawskiej, Policealnego Studium Plastycznego w Warszawie. Zawodowo projektantka wnętrz, tworząca z pasją od kilkunastu lat projekty wnętrz prywatnych i usługowych. Sylwia Mickiewicz jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od października tego roku rozpoczyna studia II stopnia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Sztuką pasjonuje się od dzieciństwa. W malarstwie najbardziej pasjonuje ją człowiek, a przede wszystkim kobiety, ich emocje, które stara się uchwycić zarówno w malowanych od lat portretach, jak i obecnie w postaciach osadzonych w codzienności. Fascynacja postacią nie jest jednak jedynym z jej zainteresowań artystycznych, w związku z aktualnie trwającymi studiami z pasją pochyla się też nad rysunkiem i rysunkiem architektonicznym.

Opinie (1)

  • Podziw

    Podziw nad pracowitością artystki. Nad jej dążeniem do celu. Pasja to nie wszystko, tu liczy się również ogromna pracowitość i chęć stania się coraz lepszym malarzem.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na Darze Pomorza można było zobaczyć spektakl: