• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Magdaleny Tuźnik "Przestrzenie nocy"

Zapraszamy do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku do Foyer Motława na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Tuźnik, Przestrzenie nocy. Wystawa potrwa do 2 maja 2023.

31 marca - 31 lipca 2023

Gdynia,
Wstęp wolny

28 kwietnia - 4 czerwca 2023, godz. 10:00 - 21:00

Wstęp wolny

Magdalena Tuźnik

Ukończyła Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1999 roku zawodowo zajmuje się malarstwem olejnym oraz malarstwem na porcelanie. Większość prac realizuje na indywidualne zamówienia do prywatnych kolekcji oraz galerii w kraju i za granicą. Od roku 2001 prowadzi autorską galerię internetową pod szyldem Artystycznie.pl i pracownię malarstwa. Od 2005 roku mieszka i tworzy w Pruszczu Gdańskim. W tym czasie jej prace regularnie publikowane są w kwartalniku artystyczno-historycznym Neony-Tożsamość. Główną pasją artystki od kilku lat jest malarstwo olejne, fotografia artystyczna oraz działania multimedialne. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gdańsk.

"Twórczość Magdaleny Tuźnik, wywodząca się z kadru, wycinkowości fotografii, zaprasza do rozważań nad absolutną wartością malarstwa i plamy barwnej. Ulotnością dostrzeżonej chwili wskazuje na nieskończone możliwości wyboru. Abstrakcyjną opowieścią subtelnych, pulsujących ciszą niuansów walorowych wprowadza rzeczywistość równoległą, strukturę przestrzeni."

dr Krystyna Rybicka, historyczka sztuki
Więcej na https://www.filharmonia.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Dwie tancerki Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art z Gdyni były finalistkami programu: