• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Macieja Górskiego "Taniec żurawi"

Serdecznie zapraszamy na indywidualną wystawę Macieja Górskiego pt. "Taniec żurawi"!

17 kwietnia - 8 maja 2024, godz. 18:00

Wstęp wolny
maj 9

czwartek, godz. 11.00

Gdańsk Nowy Port,
Wstęp wolny
Wernisaż: 28 VI 2022, godz. 19.00
Wystawę otworzymy we wtorek 28 czerwca 2022r. o godzinie 19.00 i można zwiedzać do 12 sierpnia 2022r. ALE po wcześniejszym umówieniu mailowym: kontakt@pik.pomorskie.pl

PIK znajduje się w Republice Marzeń w Gdańsku Wrzeszczu, na terenie Garnizonu Kultury, przy ul. J. Słowackiego 21, na drugim piętrze.

PIK to projekt pilotażowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, sponsor strategiczny: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

- Marzena Gawrysiak, kuratorka wystawy o artyście i jego pracach:
"Autor grafik zajmuje się przede wszystkim eksperymentalnym zastosowaniem technik monotypii, poszukując nowych faktur i kolorystyki w abstrakcyjnych formach. Kolografia to technika graficzna dająca dużą swobodę twórczą. W centrum pracy widzimy kształt czerwono-błękitnej kobiety ujęty w kubistyczną formę. Dynamika, ruch, taniec to zagadnienia, które realizuje Maciej Górski. Bogate tło, pełne rdzawych pęknięć, plam i faktur, przywołuje na myśl architekturę stoczni, statków, żelaznych śrub i mocowań - zdają się pochłaniać artystę. Kształt kobiety powtarza się w pracach, dzięki czemu autor uzyskuje rytm, dodatkowo wzmocniony zwielokrotnioną formą głowy - lewitujące okręgi odrywają się od sylwetki, tworzą rodzaj poklatkowej fazy ruchu. Sam ruch wydaje się tańcem electro boogie, zastygłym w czasie, gotowym na kolejne dźwięki stoczni".

- Maciej Górski:

"W swoich pracach łączę techniki kolografii, monotypii i linorytu. Eksploruję faktury oraz tekstury. To napędza mnie w twórczości oraz zapewnia wolność w podejmowaniu kreatywnych decyzji. Badanie palety barw oraz łączenie kolorów z wielu matryc na jednej odbitce jest dla mnie wielką inspiracją. Swoją przygodę z grafiką warsztatową zacząłem na Politechnice Białostockiej Wydziału Architektury na kierunku Grafika. Po studiach przeniosłem się na sześć lat do Londynu i tam kontynuowałem swoją twórczość w studiu graficznym: London Printmaking Studio. Brałem udział w wystawach grupowych w Anglii, Czechach i Polsce".

Opinie

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?