• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Lem. Kosmos. Biżuteria

Prace ponad 100 artystów z całego Świata można zobaczyć do 8 stycznia 2022 roku w Ratuszu Głównego Miasta. Nieszablonowa biżuteria, filmy i przedmioty użytkowe powstały z inspiracji twórczością Stanisława Lema oraz eksploracją kosmosu. Wystawie będą towarzyszyć nieodpłatne oprowadzania po wystawie.

Twórczość Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy, wpisuje się do kanonu literatury światowej, a jego dzieła zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków. Przeżywa ona ostatnio renesans w dużej mierze wywołany zeszłorocznymi obchodami setnej rocznicy urodzin autora.

Prace przybierają niezwykle zróżnicowane formy, począwszy od portretu Stanisława Lema wykonanego ze starego gumowego obcasa po magiczno magnetyczne czarne kule, połączone z projekcją wideo kosmicznej eksplozji, replikę zegarka pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina i w końcu stację kosmiczną, którą można zwiedzić po założeniu okularów VR.

Wystawę "Lem. Kosmos. Biżuteria" w Ratuszu Głównego Miasta będzie można zobaczyć do niedzieli, 8 stycznia 2023 roku. Informacje o godzinach otwarcia i cenach biletów podawane są na stronie internetowej Muzeum Gdańska.
Zamknięte: 23-24 i 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia 2023 roku

Spotkania z Giedyminem Jabłońskim, autorem i kuratorem wystawy odbędą się w soboty, 10 grudnia 2022 roku i 7 stycznia 2023 roku o godz. 12.00.
Lem. Kosmos. Biżuteria. Wystawa czasowa
Do kiedy: 8 stycznia 2023 roku
Zamknięte: 23-24 i 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia 2023 roku
Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Sala Morska (II p), ul. Długa 46/47

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

W którym teatrze została została wystawiona sztuka na podstawie powieści Martyny Bundy "Nieczułość"?

 

Najczęściej czytane