• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Jackiewicz

Cykl wystawienniczy 2024 w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaczynamy wielką wystawą mistrza profesora Władysława Jackiewicza. Za miesiąc, dokładnie 17 lutego prof. Władysław Jackiewicz skończyłby 100 lat. Wystawa JACKIEWICZ w przestrzeni Dużej i Małej Auli prezentuje malarstwo, a także, po raz pierwszy w murach ASP, rysunki, które jawią się niczym poezja wśród prozy malarstwa.

Dla uczniów, studentów jego pracowni był mistrzem, nauczycielem, przewodnikiem po meandrach warsztatu, le maestro della pittura.

Dla naszej Alma Mater, wieloletnim profesorem Pracowni Malarstwa, JM Rektorem PWSSP, współtwórcą świetności Akademii i wyznaczającym drogę kształcenia przyszłych pokoleń malarzy.

Dla Sztuki Polskiej postać wybitna. Z charakterystyczną formułą malarstwa, Jackiewicz chciał, by przede wszystkim pamiętano o nim jako o malarzu, który uważał kobiece ciało za najdoskonalszy z kształtów stworzonych przez naturę.

Posługując się zestawem środków formalnych właściwych abstrakcji lirycznej, ludzkie ciało przedstawiał jako materie i kształty tworzące aurę zmysłowej cielesności, gdzie nawiązanie do erotyzmu stanowi stan czysto estetyczny.

wernisaż: 17.01.2024, godz. 18:00
wystawa czynna: 18.01 - 18.02.2024
miejsce: Duża Aula, Targ Węglowy 6, Gdańsk
kuratorzy: prof. Zbigniew Gorlak, prof. ASP dr hab. Przemysław Łopaciński

Opinie

Sprawdź się

W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie znajduje się: