stat

Wystawa - Jacek Awakumowski - Legendy Polskiego Rocka

Zapraszamy na wystawę zdjęć Jacka Awakumowskiego wykonanych podczas Festiwali w Jarocinie. Na tych unikatowych fotografiach zobaczycie nie tylko gwiazdy "rocka" ale również bluesa, które brały udział w Festiwalach.

Wystawa dostępna całą dobę na płocie przed Winda GAK przy ul. Klonowicza. Przygotowana przez Stowarzyszenie Cygnus wystawa ma na celu przedstawienie sylwetek gwiazd polskiej sceny, które zostały uwiecznione na zdjęciach przez Jacka Awakumowskiego. Każdej pracy towarzyszy piosenka danego wykonawcy, którą można odsłuchać skanując kod QR.Muzyka rockowa, stanowi istotny element naszego dziedzictwa kulturowego. Jej wieloletnia historia i wpływ na dzieje historii powinna być zaprezentowana w jednym miejscu. Naszym celem są działania służące upowszechnianiu zasad poszanowania tradycji, kultury, historii i dorobku muzyki, w szczególności polskiego rocka i otwarcia jego muzeum, tu w Gdańsku gdzie rock się narodził, aby ocalić go od zniszczenia i zapomnienia i pokazać jego historię światu!

13.08.2021 - Piknic Rockowy - Teatr Leśny, Gdańsk Jaśkowa Dolina 45
17-31.08 - Winda GAK - Gdańsk, ul. Klonowicza
4-18.09 - GCH Manhattan - Gdańsk, Grunwaldzka 82
Jacek Był pasjonatem z krwi i kości. Jego przygoda z muzyką i estradą zaczęła się od wizyty w dziale promocji Bałtyckiej Agencji Artystycznej w 1974 roku, któremu w on czas szefowałem. Tak żarliwie opowiadał o swej fotograficznej pasji, że dostał sprzęt, pracownię i wejściówkę na wszystkie imprezy. Od tego czasu dokumentował wszystkie nasze imprezy - Pop Session, koncerty Muzyki Młodej Generacji, Międzynarodowy Festiwal Piosenki, pierwsze festiwale w Jarocinie, najważniejsze wydarzenia rocknrollowe i trasy koncertowe na terenie całego kraju. Wykonał tysiące zdjęć dokumentujących historię polskiej muzyki rozrywkowej, ale też niemalże pełną dokumentację przemian ustrojowych i narodzin Solidarności. Na początku lat osiemdziesiątych Jacek poszedł na swoje. Założył pracownię fotograficzną. Nadal był bardzo aktywny, a jego zdjęcia ukazywały się na łamach prasy w kraju i zagranicą. Pracował dla Dziennika Bałtyckiego i Wieczoru Wybrzeża. Brał udział w tworzeniu TV Gdynia. Miał ambitne plany stworzenia profesjonalnej
agencji fotograficznej jednoczącej całe środowisko fotografików Trójmiasta. Jacek był tytanem pracy, który o jednym kubku kawy potrafił funkcjonować przez dobę i więcej. Zmarł nagle, tak jak żył, z przepracowania z aparatem w ręku.
Wojciech Korzeniewski

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?