• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Wystawa I'm Marilyn

I'm Marilyn to wystawa prac studentek i studentów Pracowni Fotografii Projektowej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracownię prowadzą: prof. ASP, dr hab. Grzegorz Protasiuk oraz mgr Emilia Wernicka. Wystawa zawiera prace zrealizowane przez studentów studiów I i II stopnia z roku akademickiego 2021/22.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć przede wszystkim fotografie. Pokazujemy także kilkadziesiąt makiet photobooków, które powstały w ramach działalności Pracowni. Pracownia specjalizuje się w edycji zdjęć, pod kątem ich użycia w projektach graficznych.

W wystawie biorą udział studentki i studenci Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku: Małgorzata Gusman, Agata Janas, Małgorzata Krefta, Andrii Lozinskyi, Paweł Pacholec, Anna Piwnicka, Taisiya Ramanouskaya, Justyna Tobolska, Zofia Ząbkiewicz, Jakub Żywuszko.

Im Marilyn | Wystawa
Miejsce: Galeria Peron / Stacja Orunia / Gdański Archipelag Kultury
Wernisaż: 05 lipca (wtorek) o godz. 18.00.
Wystawa potrwa do 31.08.2022

Program Pracowni obejmuje fotografię produktową, reklamową i reportażową. Ćwiczeniom towarzyszą krótkie wykłady, które systematyzują wiedzę teoretyczną, pozwalając studentom na bardziej świadomą kreację. Studenci realizują w każdym semestrze nie więcej niż 4 zadania. Każde zadanie jest wielomodułowe, co pozwala studentom prześledzić różne etapy pracy nad projektem: od wypracowania koncepcji i scenariusza sesji, poprzez realizację, edycję materiału zdjęciowego pod kątem użycia w przewidzianej publikacji. Podstawową formą zajęć w Pracowni jest wykład, ogólna dyskusja oraz indywidualne rozmowy ze studentami (korekty projektów i koordynacja sesji zdjęciowych w obrębie studia fotograficznego). Natywnym środowiskiem fotografowania i korekt jest środowisko cyfrowe (przedstawienie koncepcji, realizacja, korekty i postprodukcja fotografii). Ostateczną formą zdjęć potrzebnych do zaliczenia jest publikacja elektroniczna lub na papierze w dedykowanym wydawnictwie (photobook).

12 czerwca - 1 września 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 lipca - 4 września 2022

Gdańsk, Orunia Górna - Gdańsk Południe
Wstęp wolny

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?