• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Grand Press Photo 2021 (1 opinia)

272 najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 30 czerwca do 18 lipca w Gdańsku.

Do obejrzenia ekspozycji na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn "Press" i Fundacja Grand Press. Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Teatru. Prezentuje 272 fotografie: 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne oraz siedem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył francuski fotoreporter, laureat nagród na najważniejszych konkursach fotograficznych na świecie, w tym World Press Photo 2020 - Romain Laurendeau.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Adama Lacha (Napo Images) przedstawiająca mężczyznę, który utknął w samochodzie między kordonem policji a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Wśród autorów zdjęć prezentowanych na wystawie nie brakuje również fotoreporterów mieszkających lub pracujących w Trójmieście. Są to m.in. Martyna Niećko, Aleksander Knitter, Kacper Kowalski, Michał Niski czy Jarosław Respondek.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 roku. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Romain Laurendeau. Oprócz niego w jury zasiadali: Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Partnerem wystawy miejskiej w Gdańsku jest Gdański Teatr Szekspirowski.
Patronem medialnymi wystawy miejskiej jest Trójmiasto.pl.

Partnerzy konkursu i wystaw: Miasto Gdańsk, Provident Polska, spółka biurowa Skanska w regionie CEE, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Canon.
Partner wystaw: Drukarnia Andrus oraz Plastics Group

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Kiepskie miejsce

    ...na tak ciekawą wystawę

    • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?