• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa Fotografii: Mariupol miasto Bohater

W imieniu miasta Mariupol, Fundacji Wspólnota Gdańska oraz Europejskiego Centrum Solidarności przy wsparciu przez Fundację MiastoKreacja zapraszamy Państwa do udziału w uroczystym otwarciu wystawy fotograficznej Mariupol niezniszczalna twierdza Ukrainy, które odbędzie się 28 maja 2022 o godzinie 12:00 przy wejściu głównym do Parku Oliwskiego (Gdańsk Oliwa ul. Opata Jacka Rybińskiego).

Otwarciu będzie towarzyszył performance w wykonaniu aktorów z Mariupola.

Mariupol - współczesne miasto na wybrzeżu morza Azowskiego, położone na południ-owym wschodzie Ukrainy, które bardzo prężnie rozwijało się od czasu powstania niepodległej Ukrainy. Swoim dynamicznym rozwojem miasto demonstrowało mieszkańcom okupowanego Krymu i Donbasu, ze Ukraina jest synonimem sukcesu i dobrobytu. Niestety, wskutek rosyjskiej agresji, Mariupol został niemal całkowicie zniszczony, tysiące mieszkańców straciło życie lub poniosło rany; pozostali byli zmuszeni do opuszczenia miasta. Mariupol stał się symbolem rosyjskiej ludobójczej polityki w stosunku do Ukrainy. Właśnie dlatego musimy pamiętać o tragicznych losach Mariupola i demonstrować naszą solidarność z jego mieszkańcami i z całym narodem ukraińskim.

Diana TRYMA - Dyrektor Departamentu Kultury m. Mariupol
Lev ZAKHARCHYSHYN - Pełnomocnik ds. solidarności polsko-ukraińskiej ECS
Andrzej STELMASIEWICZ - Fundator Fundacji Wspólnota Gdańska

12 czerwca - 1 września 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny

19 maja - 31 lipca 2022, godz. 10:00

bilety 6 zł
ulgowy 4 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane