• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wystawa Flicker of Life - Misato Takahashi

Od 16.09.2022 w Galerii MSB odbywać się będzie wystawa FLICKER OF LIFE, prezentująca kolekcję biżuterii artystycznej z bursztynem autorstwa Misato Takahashi.

Misato Takahashi to artystka pochodząca z Japonii, mieszkająca obecnie w Barcelonie. W 2021 roku ukończyła szkołę Sztuki i Designu: Ecola Massana w Barcelonie, na wydziale biżuterii artystycznej.
Misato Takahashi to laureatka Nagrody Bursztynowej MSB, w konkursie Joya Barcelona 2021. Tematem konkursu była Alchemia. Artystka otrzymała 0,5 bursztyny bałtyckiego oraz możliwość realizacji autorskiej wystawy w Galerii MSB.

Tak o nagrodzonych pracach wypowiedziało się jury MSB (w składzie: Marcin Bogusław, Ireneusz Glaza, Giedymin Jabłoński, Anna Sado, Małgorzata Siudak, Anna Sobecka):
Prace MISATO TAKAHASHI, ze szczególnym wskazaniem na wyróżniającą się estetyką formy broszkę, zatytułowaną Magic Ram #4 Wand, są zapoczątkowaną snem artystki głęboką refleksją nad przyszłością człowieka i natury oraz szczególnego posłannictwa artysty w społeczności ludzkiej, wskazywania magicznej, twórczej ścieżki prowadzącej do doskonałości w czasach trwających obecnie gwałtownych alchemicznych transformacji.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 21 prac, z wykorzystaniem bursztynu bałtyckiego, srebra, mosiądzu, stali szlachetnej, pereł, drewna oraz lakieru japońskiego.

Zaprezentowana kolekcja podzielona została na 2 części. Część pierwsza The world within, to nagrodzone prace w konkursie Joya Barcelona, wykonane w 2021 roku. Tematycznie biżuteria nawiązuje do relacji człowieka z naturą, roli natury w życiu człowieka oraz ich wspólnej przyszłości. Przedstawione tu zostały 3 brosze oraz naszyjnik, z przedstawieniami animalistycznymi, wykonane z żywicy akrylowej, bogato zdobione płatkami złota.

Druga część to tytułowa kolekcja: Flicker of life. W której to artystka porusza zagadnienia związane szacunkiem do materii jaką jest bursztyn, jego kruchością oraz poszanowaniem jego naturalnej formy. Przejawia się to w pracach Reverence #1 czy Reverence #2, dwóch pierścieniach wyrzeźbionych z w kawałku naturalnej formy bursztynu, delikatnie udekorowanych perłami oraz migoczącymi elementami wykonanymi z gliny, wykończonymi lakierem japońskim. W pracach zatytułowanych Seed bank #1, #2, #3, #4, przedstawiające delikatne fasolki z bursztynu bałtyckiego oraz srebra z recyclingu, artystka porusza temat banków nasion, które służą zachowaniu różnorodności genetycznej zbóż i nasion, w celu zwiększenia plonów, ulepszenia genetycznego oraz przeciwdziałaniu chorobom i klęskom żywiołowym. Banki nasion są dla niej przerażającą wizją przyszłości na świecie, a bursztynowe nasiona mają być nadzieją na lepsze jutro.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii MSB i przyjrzenia się z bliska pracom artystki, które ukazują zupełnie inne spojrzenie na tak dobrze nam znany bursztyn bałtycki.

14 listopada - 14 grudnia 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny

16 listopada - 16 grudnia 2022

Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?