• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Beauty Trapped In Time

Od 9 stycznia 2023 roku w Galerii MSB odbywać się będzie wystawa pt. "Beauty trapped in time. Piękno zatrzymane w czasie. Powrót z Chin".

10 czerwca - 20 sierpnia 2024, godz. 09:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

29 czerwca - 30 września 2024, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 25 zł
10 stycznia 2021 roku w mieście Kunming, stolicy prowincji Yunnan, odbyło się oficjalne otwarcie wystawy polskiej biżuterii artystycznej z bursztynem - ,,Beauty trapped in time. Piękno zatrzymane w czasie. Pomysłodawcami wydarzenia i kuratorami wystawy po stronie polskiej byli Sebastian Tajl i Natalia Zawiła, którzy od lat związani są z Chinami i z zamiłowania zajmują się promocją Polski. Wystawa została zrealizowana przez Muzeum Narodowe Oddział Prowincji
Yunnan oraz firmę Seba Amber.

Inaugurację wystawy zaszczycili swoją obecnością Pan Grzegorz Morawski - Konsul Generalny RP w Chengdu, Pan Ma Wendou - Dyrektor Muzeum Narodowego Oddział Prowincji Yunnan, a także liczni przedstawiciele lokalnego świata kultury i sztuki. Ceremonia otwarcia była ponadto relacjonowana przez przeszło 30 redakcji lokalnych i ogólnochińskich środków masowego przekazu.
Na wystawie zaprezentowanych było około 800 eksponatów, z czego większość stanowiły prace blisko 100 wybitnych polskich artystów jubilerów oraz profesorów, doktorów i studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Kolekcję dodatkowo uzupełniają artefakty wypożyczone z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Tematem przewodnim biżuteryjnej części ekspozycji jest ewolucja stylów polskiej biżuterii z bursztynem od lat 70. XX wieku do dziś, z uwzględnieniem dużej różnorodności materiałów wykorzystywanych do jej tworzenia.

Według danych uzyskanych od władz Muzeum, w pierwszym tygodniu, wystawę zobaczyło ponad 10 tysięcy zwiedzających (średnio jest to 2,3 tys. osób dziennie).

Na wystawie w Galerii MSB będzie można obejrzeć prace: A2 Jewellery, Art7, Pauliny Binek, Danki Czapnik, Marii Fijałkowskiej, Aleksandra Gliwińskiego, Barbary Gronuś- Dutko, Izabeli Gutowskiej, Giedymina Jabłońskiego, Anny Kamińskiej, Jacka Ostrowskiego oraz Marty Włodarskiej.

Opinie

Sprawdź się

Od jakiego słowa etymologicznie pochodzi słowo "piernik"?