• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa AstroCamera. Niebo w obiektywie

Planety, galaktyki, mgławice dzięki rozwojowi dziedziny fotografii, jaką jest astrofotografia, możemy odkrywać je bez konieczności używania teleskopów i innych skomplikowanych narzędzi. Na wystawie AstroCamera. Niebo w obiektywie zobaczymy najciekawsze prace wykonane przez laureatów dziesięciu edycji konkursu AstroCamera. Otwarcie wystawy nastąpi 14 października o godzinie 15:00.

W 2023 roku w całej Polsce świętować będziemy Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543) wybitnego polskiego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej i autora poświęconego jej dzieła O obrotach sfer niebieskich. Datę obchodów powiązano z rocznicą 550 urodzin i 480. rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

W Centrum Nauki Experyment, akcentowanie Roku Kopernikańskiego rozpoczniemy już jesienią 2022 roku. Zaprezentujemy wyjątkową wystawę, stworzoną ze zdjęć nagrodzonych w poprzednich odsłonach oraz w tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji konkursu AstroCamera, organizowanego przez centrum nauki Hevelianum  mówi Małgorzata Werchowicz, Zastępca Kierownika Działu Rozwoju i Współpracy w Centrum Nauki Experyment.

W nawiązaniu do prezentowanej wystawy czasowej prowadzone będą liczne warsztaty tematyczne oraz pokazy naukowe, prelekcje i spotkania z popularyzatorami nauki. Rozpoczęcie kosmicznych aktywności w Centrum Nauki Experyment już 14 października.

Wystawa AstroCamera. Niebo w obiektywie dostępna będzie dla naszych gości, w ramach standardowego cennika biletów do Centrum. Już w najbliższy weekendy, 15-16 oraz 22-23 października, zapraszamy też na pierwszą odsłonę WARSZTATÓW RODZINNYCH. Kosmiczna misja ratunkowa, które organizujemy w ramach aktywności towarzyszących otwarciu wystawy astrofotografii. Nie zabraknie kosmicznych zadań nasi goście zbudują między innymi własne moduły zasilania, wykonując zadania z użyciem płytek stykowych oraz przekonają się na własne oczy jak działa próżnia. Bilety są już w sprzedaży  informuje Jakub Łasek, Specjalista ds. PR i marketingu Centrum Nauki Experyment.

Wystawa będzie dostępna w Centrum Nauki Experyment do 30 grudnia 2022 roku.

________________________
AstroCamera to projekt z wyjątkową historią. Pierwsza edycja konkursu została ogłoszona 28 stycznia 2011 roku w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, patrona gdańskiego centrum nauki. Tradycyjnie już, tego dnia ogłaszane są kolejne. W tym czasie inicjatywa ewoluowała do rangi międzynarodowego wydarzenia, dzięki czemu konkursowe prace nadsyłane są przez uczestników z niemal całego świata, wspólnie tworząc zachwycające portfolio zdjęć nieba! W ciągu trwania wszystkich, dotychczasowych edycji konkursu wpłynęły 2832 zdjęcia, z czego 103 zostały nagrodzone, a 150 wyróżniono.Wystawę dofinansowano z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki.
 

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Wystawa dostępna w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki Experyment.

Opinie

Sprawdź się

Teatr Miniatura to teatr: