• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Anny Korszewskiej "Fragmenty Czasu"

Fragmenty Czasu to cykl obrazów, które są metaforą przemijającego czasu. Przedstawiają wizję otaczającej nas Przestrzeni, Rzeczywistości i Kosmosu. To malarskie ujęcie magicznych momentów, wyjątkowych chwil obecnych Tu i Teraz, które warto jak najlepiej wykorzystać, bo każdy ma swój czas wyznaczony przez Wszechświat.

6 kwietnia - 12 maja 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
Magiczne dyski przedstawione na obrazach symbolizują tarcze zegarowe. Wskazówki odmierzają nasze przeżyte chwile. Te duże symbolizują momenty, które intensywnie przeżywamy i które zostają nam głęboko w pamięci. Małe wskazówki to ulotne chwile, które pojawiają się i znikają, często niezauważone lub szybko zapomniane. Intensywna kolorystyka symbolizuje naszą energię. I choć czasami przytłacza nas szarość dnia codziennego to warto pielęgnować naszą wewnętrzną barwną stronę mocy.

Artystka o sobie:
Nazywam się Anna Korszewska, pochodzę z Częstochowy. Od najmłodszych lat projektuję, tworzę, maluję. Z miłości do sztuki, piękna i rzeczy niepowtarzalnych hobby przerodziło się w fantastyczny zawód i wielką pasję, której oddaję się bez reszty.
Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Jestem absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Pracowałam jako projektant ubioru oraz projektant graficzny. Od wielu lat prowadzę również warsztaty kreatywne z technik mixmediowych, zarażając pasją do tworzenia i malowania.
Dotychczasowa praca przyniosła mi wiele sukcesów i satysfakcji. Mimo wielu wyróżnień, które otrzymałam w ogólnopolskich konkursach, wciąż czułam niedosyt. Brakowało mi ciągle mocnej ekspresji w wyrażaniu swoich wizji, uczuć i kreowania obrazów wyobraźni.
Okres pandemii oraz jej nieciekawe pokłosie przyniósł totalny zwrot w mojej twórczości i życiu. Odżyła niezaspokojona miłość do malarstwa. Maluję z głębi serca, intuicyjnie. Uwielbiam bawić się fakturą i kolorem. Moją inspiracją jest Natura, która jest niedościgniona w swym artyzmie.
Nie poprzestaję w twórczych poszukiwaniach, wykorzystuję przeróżne techniki i artystyczne formy przekazu. Ciągle się uczę i poszukuję nowych doznań artystycznych.

Wybrane osiągnięcia:
2023 - wernisaż, wystawa indywidualna Wieluń
2011 - laureatka konkursu Projekt Ekologicznej Torby FASHION PEOPLE
2010 - laureatka międzynarodowego konkursu - Koszlka dla Orsay "Thank God I'm a Women"
2000 - finalistka konkursu SMIRNOFF INTERNATIONAL FASHION AWARDS2000 Warszawa
1997 - finalistka konkursu SMIRNOFF INTERNATIONAL FASHION AWARDS1997 Warszawa
1997 - wyróżnienie w konkursie na oprawę telefonu NOKIA PROJEKT 97, kategoria HIP fantazja nie zna granic

Wernisaż wystawy odbędzie się 08.03.2024 o godz. 18:00 w salach u Profesora.

Do zobaczenia!

Opinie

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?