• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa 888 88 79 88

W środę 1 lutego 2023 o godzinie 17:00 zapraszamy do Centrum Społeczności w Gdańsku (w byłym Punkcie Gdańsk Pomaga Ukrainie) przy ul. Karmelickiej 1 na otwarcie wystawy 888 88 79 88.


Fundacja Feminoteka
we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy.

Celem jest zachęcenie Ukrainek do korzystania z numeru zaufania 888 88 79 88, który jest dla nich dostępny codziennie w godzinach 14.00 - 17.00.

W dniach 1-14 lutego 2023 wystawie będą towarzyszyć różne wydarzenia.

Otwarcie wystawy: środa, 1.02 2023, g. 17:00
Wystawa czynna od 2-14.2 w godzinach pracy Centrum (od poniedziałku do piątku)


O wystawie
Eksponatem naszej wystawy jest telefon zaufania fundacji Feminoteka, przeznaczony dla Ukrainek, które doświadczyły przemocy.

Będzie też można zobaczyć zdjęcia Yulki Krivich oraz - dzięki tekstom Sylwii Chutnik, Agaty Napiórskiej oraz Agnieszki Szpili, opracowanym na podstawie prawdziwych historii kobiet, które zgłaszają się do fundacji - dowiedzieć się, na czym polega pomoc Feminoteki.

Eksponat specjalnie zaprojektowany przez Pana Generatora ma zachęcić Ukrainki do skorzystania z pomocy fundacji.

Wystawę tworzą: Yulka Krivich, Pan Generator, Sylwia Chutnik, Agnieszka Szpila, Agata Napiórska, Ilona Maruga, Jaśmina Polak, Olena Turbal, Lubawa Griesznowa, Kateryna Motrycz, Maria Pastuszok, Olena Borozenets.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy:
Fundacja Feminoteka
Centrum Społeczności w Gdańsku / Fundacja LWF w Polsce
Stowarzyszenie TAK Trójmiejska Akcja Kobieca

Partnerzy:
Gdańsk Pomaga Ukrainie
Centrum Wsparcia Imigrantek i Imigrantów w Gdańsku
Fundacja RC we Wrzeszczu

Opinie

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?