stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyspa Wielkanocna i Tapati Rapa Nui - spotkanie o podróżach

lut 5

sobota, godz. 13:00

Gdańsk,
bilety 1 zł
lut 17

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze z Ewą Wilczyńską-Saj w ramach cyklu Na krańcach świata.
Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)! Zapraszamy!

Kiedy najsłynniejszy ostatnio wirus zaczynał dawać o sobie znaki, Ewa spędzała zimę w najodleglejszym miejscu na Ziemi - na Wyspie Wielkanocnej. Odcięta od świata i od stałego internetu, zamieszkiwała pod jednym dachem z rdzennymi mieszkańcami wyspy i prowadziła notatki do swoich badań. W tym czasie miała ogrom możliwości do poznawania tego tajemniczego zakątka od strony zabytkowej, geograficznej, kulturowej, czy też kulinarnej. A wisienką na torcie było uczestnictwo w najważniejszym wydarzeniu w roku - TAPATI Rapa Nui. Czyli dwóch tygodni powrotu do korzeni, muzyki, tradycji, języka, zabaw i celebracji swojej rdzenności, która dla dzisiejszych Rapanujczyków jest szalenie ważna (bo politycznie należą teraz do Chile).


Pandemia wstrzymała plany Ewy dotyczące badań, ale udało jej się wrócić do naszego kraju, pomimo, że po drodze wszystkie granice świata trzaskały jej drzwiami przed nosem. Nawet Polski. Przeczytajcie jej dreszczowcową relację z najtrudniejszego powrotu do domu jaki przeżyła (https://ewaway.pl/koronawirus-i-najtrudniejszy-powrot-do-domu.html), a nie będziecie już mieli wątpliwości, że warto przyjść i posłuchać na żywo co ma do opowiedzenia o tym niezwykłym miejscu. Zwłaszcza, że nie wiadomo jak długo będzie taka możliwość, bo gdy tylko wyspa znów otworzy się na świat, nasza podróżniczka deklaruje, że potrzebuje zaledwie trzech godzin na spakowanie się i leci tam z powrotem!

A kim jest Ewa? Z wykształcenia - muzykologiem i muzykiem, z zawodu - marketingowcem w szkole muzycznej, a z pasji - podróżnikiem, kolorystką i fotografem. Od czasu zamieszkania na Rapa Nui (Wyspie Wielkanocnej) mocno zżyła się z naturą. Tak zewnętrzną, jak i wewnętrzną, dlatego dziś mocno fascynują ją drzewa, zioła i taniec intuicyjny. Uwielbia wdrażać inspiracje ze świata do swojej kuchni oraz kolekcjonować muzykę z odwiedzanych krajów (których jest aktualnie ponad 50!). Na co dzień żyje w duchu "less waste", którego jej ukochana wyspa jest świetnym przykładem.


Więcej o tym wszystkim dowiesz się tu:
Strona: https://ewaway.pl
FB: https://facebook.com/ewawaypl
Instagram: https://instagram.com/e_w_a_w_a_y
______
Zasłanianie ust i nosa przez cały czas przebywania na terenie Plamy jest obowiązkowe.
Regulamin wydarzenia

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z aktorów grających w Teatrze Wybrzeże jest mimem?

 

Najczęściej czytane