• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyspa Wielkanocna i Tapati Rapa Nui Festiwal - spotkanie podróżnicze z Ewą Wilczyńską-Saj

26 października (środa), o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Ewą Wilczyńską-Saj, która opowie o swoich podróżach po Wyspie Wielkanocnej!

gru 3

sobota, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
gru 10

sobota, godz. 10:15 - 13:30

Kwidzyn, Plac Jana Pawła II
bilety 30 zł
Pomiędzy falami oceanu, gdzieś daleko na Pacyfiku, skrywa się jakby przed światem maleńka wysepka Rapa Nui. Żeby zobaczyć to miejsce i ten dystans, trzeba naprawdę mocno zakręcić globusem. Albo po prostu przyjść na spotkanie do Projektorni GAK i dać się przenieść w ten tajemniczy zakątek pełen kamiennych posągów, pięknych ludzi, dzikich koni, wygasłych wulkanów, zagadek oraz duchów. Poznacie festiwal jak z bajki, zobaczycie nietypowe tradycje, posłuchacie radosnej muzyki i poczujecie wyspiarski klimat obecny niemal w każdym kadrze.

Będzie to czas pełen obrazów, opowieści, ciekawostek i filmików, którymi nasza gościni postara się Was zaczarować. Pokaże, jak to jest zamieszkać na końcu świata, powie z czym kojarzą tam Polaków i dlaczego ta Wyspa wcale nie powinna nazywać się Wielkanocną.

Ewa Wilczyńska-Saj podróżniczka, badaczka kultury Rapa Nui, twórczyni w sieci. Miłośniczka natury, muzyki i czarnej kawy. Od dziesięciu lat aktywnie podróżuje po świecie, regularnie o tym pisze i relacjonuje wszystko na bieżąco w swoich mediach społecznościowych. Odwiedziła już ponad 50 krajów na 6 kontynentach, ale to ta niewielka wyspa pośrodku Oceanu Spokojnego skradła jej serce najbardziej. Od niedawna prowadzi swój podcast "Wyspa zwana Wielkanocną", w którym odkrywa znane i nieznane smaczki oraz blaski i cienie tego niezwykłego miejsca.


Nadstaw ucha, zapisz termin w kalendarzu i przyjdź na spotkanie, by dać się oczarować magii kamiennych posągów Moai. 
Tu można znaleźć Ewę - ewaway.pl

Opinie

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?