Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wysocki. Powrót do ZSRR - spektakl gościnny

spektakl muzyczny
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
Wysocki. Powrót do ZSRR
10.0 1 ocena 1 10
Teatr Nowy w Krakowie
Wysocki. Powrót do ZSRR

Premiera: 8 marca 2014 r.

Spektakl "Wysocki. Powrót do ZSRR" to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR. Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady "Przerwany lot", listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, "Umierałem sto razy" Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Ten aktor Teatru na Tagance i pieśniarz o charakterystycznie zachrypniętym głosie wystąpił w 28 rolach filmowych, 20 rolach teatralnych.

Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Spektakl, który przypadkowo zbiega się z ostatnimi smutnymi i zatrważającymi wydarzeniami na Ukrainie, jest naszą wypowiedzią o totalitarnych zapędach Rosji i o jej krzywdzącym jednostkę systemie.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Sieklucki
Muzyka: Paweł Harańczyk

Występują: Edward Linde-Lubaszenko, Piotr Sieklucki, Paweł Harańczyk

"Sieklucki w roli Wysockiego jest doskonały(...) Uwodzi i zniechęca równocześnie(...) Prezentuje pijaństwo rozbuchane o głosie swojego bohatera(...) Śpiewa mocno i pięknie.", Alicja Muller- "Teatr dla was"

"Mniej znane ballady Wysockiego płyną ze sceny i ścielą się gdzieś miedzy rzędami foteli. W oparach alkoholu, przy dźwiękach kolejnych flaszek wyciąganych ze skrzynki i krążących wśród widzów (...) Sieklucki stworzył niepowtarzalny obraz człowieka płynącego pod prąd - jego Włodzimierz Wysocki to człowiek wolny i zniewolony jednocześnie, porywany przez nałóg i niepozwalający porwać się biegowi historii.", Kamil Reichel "Reflektor. Rozświetlamy Kulturę"

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery