stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyroby odzieżowe, czyli pomysłowość w modzie PRL i nie tylko

Serdecznie zapraszamy na wykład Olgi Drendy - pisarki, tłumaczki i antropolożki kultury. Jest autorką książek: "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji", "Czyje jest nasze życie" (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) oraz "Wyroby. Pomysłowość wokół nas", za którą otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia. Prowadzi stronę facebook.com/duchologia.

sie 3

poniedziałek, godz. 18:00

Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 15.09), godz. 17:30

Gdańsk, Dolne Miasto
Wstęp wolny
Lata 80. w Polsce to czasy, w których królowała metoda "zrób to sam" - od budowy domów po szycie sukienek. To, co dzisiaj nazywamy odpowiedzialną konsumpcją czy zero waste, wówczas było powszechną postawą - nie z własnej woli, lecz z powodu kryzysu gospodarczego. Niedobory i konieczność radzenia sobie na rozmaite sposoby nie powstrzymywała pragnienia, by wyglądać modnie - przeciwnie, kryzysowe okoliczności potrafiły generować zupełnie nowe mody. Od dyskoteki po subkulturowy mundurek - zapraszam na opowieść o polskiej modzie spod znaku "zrób to sam".

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą siedzibą Teatru Muzycznego był...?