• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wykład "Ożywić gdańskiego Rembrandta"

W dniu 22 lutego 2023 (środa) na godz. 17.00 zapraszamy do Domu Uphagena na wykład Pana Marka Zygmunta noszący tytuł "Ożywić gdańskiego Rembrandta. Jak wykorzystywać nowe media do upowszechniania dziedzictwa kulturowego". Spotkanie będzie dotyczyło prezentacji dziedzictwa kulturowego poprzez media elektroniczne.

lip 15-19

poniedziałek - piątek, godz. 10:00 - 15:00

Wstęp wolny
wrz 26

czwartek, godz. 17:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pokazane zostanie w jaki sposób jest to wykorzystywane, czym dysponują muzea i jak obecnie przetworzone treści docierają do odbiorców poprzez multimedia w wystawach fizycznych, jak i w prezentacjach wirtualnych. Zaprezentowane przykłady pochodzić będą z badań prowadzonych w związku z doktoratem projektowym w Szkole Doktorskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystąpieniu towarzyszyć będzie projekcja filmu "Rembrandt z kolekcji Jacoba Kabruna" wyprodukowanego przez Muzeum Narodowe w Gdańsku autorstwa Marka Zygmunta. Zostaną również przedstawione podstawy decyzji autora i zespołu twórców podjęte przy tworzeniu tego materiału filmowego.

O autorze:

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Artysta nowych mediów zajmujący się obok twórczości również projektowaniem wystaw, przygotowaniem i wykonawstwem multimediów do wystaw sztuki i wystaw muzealnych. Specjalizuje się w tworzeniu materiałów multimedialnych stosowanych w wystawach muzealnych w których wykorzystuje zasoby materialne i niematerialne do poszerzania prezentacji dziedzictwa kulturowego. Tworzy prezentacje i instalacje audiowizualne, filmy dokumentalne, reportaże i inne formy wykorzystywane poza wystawami fizycznymi także w prezentacjach wirtualnych. Brał udział w stworzeniu i konsultacji merytorycznej przy prowadzeniu działów filmowych i multimedialnych w kilkunastu instytucjach publicznych. Zdobyte doświadczenie od 2020 roku wykorzystuje przygotowując rozprawę i dzieło projektowe w Szkole Doktorskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie mieszka Magdalena Grzebałkowska?