• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wykład Miasto i miasto + otwarta pracownia + wystawa

 • piątek, 9 grudnia 2022, godz. 18:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk
  Organizator: CSW Łaźnia
 • Bilety
  wstęp wolny

w każdy wtorek (do 20.06), godz. 18:15- 20:15

Gdańsk,
bilety 280 zł
lut 11

sobota, godz. 14:00

bilety 15 zł
ulgowy 7 zł
Wykład Miasto i miasto + Otwarta pracownia + Wystawa Resztki
9.12.2022, CSW ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk


godz. 18.00 Miasto i miasto: wykład Natalii Revko Kinoport, CSW ŁAŹNIA 2
godz. 19.00 20.30 Otwarta pracownia artystyczna rezydentek i rezydenta CSW ŁAŹNIA sala 22, CSW ŁAŹNIA 2
godz. 20.30 Wystawa Resztki duetu rezydencyjnego MEWKI. Galerii Społecznie Zaangażowanej oprowadzanie kuratorskie w galerii przy ul. Bliskiej 11A

Wykład Miasto i miasto: wykład Natalii Revko
18.00 Kinoport, CSW ŁAŹNIA 2


Natalia Revko pracuje z archiwami sztuki nowoczesnej i współczesnej w Odessie (Ukraina).
Od lat rozwija swoje własne archiwum, które zawiera historie mówione, cyfrowe kopie z prywatnych kolekcji artystów/ek i kuratorów/ek. Skupia się na podziemnych środowiskach artystycznych lat 1970-80, a także na powstających w latach 90. pierwszych instytucjach sztuki współczesnej i praktykach kuratorskich.
W wykładzie Natalia połączy swoje doświadczenia badawcze, kuratorskie i artystyczne, śledząc punkty styczne między krajobrazem, topografią miasta i nieformalnymi przestrzeniami wystawienniczymi. Spotęgowanie i lustrzane odbicie będą głównymi metaforami, dzięki którym przyjrzymy się historii sztuki danego miasta.
Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.

* Tytuł wykładu nawiązuje do książki China Miéville "The City & the City"

Wykład jest częścią projektu Portowa Rezydencja Artystyczna prowadzonego przez Fundację Mewka. Edycja w 2022 roku jest współfinansowana przez Miasto Gdańsk i realizowana w partnerstwie z CSW ŁAŹNIA.

Otwarta pracownia artystyczna rezydentów i rezydentek CSW ŁAŹNIA
19.00-20.30 sala 22, CSW ŁAŹNIA 2


FANTINE ANDRÈS
ANASTASIA KOLIBABA
DMYTRO KRASNY
INGA LEVI
HANNA VASCHENKO : ANNA HOLOGRAMA

Po wykładzie zapraszamy do otwartej pracowni artystek i artysty przebywających obecnie na rezydencji w CSW ŁAŹNIA. Będzie to okazja do zapoznania się z pewnym etapem pracy w procesie, podczas ich kilkumiesięcznych pobytów i artystycznych poszukiwań.
Rezydencja Fantine Andrès odbywa się w ramach prowadzonego od 2011 roku projektu wymian rezydencji artystycznych przez stowarzyszenie Apollonia European Art Exchanges ze Strasbourga, Miasto Strasbourg, Miasto Gdańsk oraz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA.
Rezydencje Anastasii Kolibaby, Dmytro Kransyego, Ingi Levi oraz Hanny Vaschenko (Anny Hologramy) odbywają się w ramach projektu Poszerzony warsztat: program wsparcia dla ukraińskich artystów i artystek w Trójmieście.

Projekt jest finansowany przez Fundusz Stabilizacyjny na Rzecz Kultury i Edukacji 2022 Niemieckiego Federalnego Urzędu Spraw Zagranicznych oraz Goethe-Institut.

Wystawa Resztki w MEWCE. Galerii Społecznie Zaangażowanej
20.30 ul. Bliska 11A


Po wykładzie i otwartej pracowni, Natalia Revko zaprosi wszystkich na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Resztki Dmytro Krasnyi oraz Tani Bakum w MEWCE. Galerii Społecznie Zaangażowanej w Nowym Porcie. Wystawa jest podsumowaniem Portowej Rezydencji Artystycznej, prowadzonej przez Fundację Mewka.
Edycja w 2022 roku Portowej Rezydencji Artystycznej Fundacji Mewka jest współfinansowana przez Miasto Gdańsk i realizowana w partnerstwie z CSW ŁAŹNIA.

Więcej informacji / biogramy: https://www.laznia.pl/.../wyklad-miasto-i-miasto-otwarta.../

Opinie

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?