• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wykład Emiliana Konopka - Nie tylko Munch, czyli wstęp do sztuki Północy (Utulę THULE)

Zapraszamy na wykład Emiliana Konopka - Nie tylko Munch, czyli wstęp do sztuki Północy (Utulę THULE) w ramach 7. edycji Nordic Focus Festival 2022.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Nie tylko Munch, czyli wstęp do sztuki Północy
Najbardziej rozpoznawalnym artystą skandynawskim jest Edvard Munch, ale w tym samym czasie tworzyło wielu wybitnych malarzy i malarek, których twórczość oddaje piękno i specyfikę obszaru nordyckiego. Zapierające dech krajobrazy, niesamowite opowieści ludowe oraz mity, a także zwykłe scenki z życia codziennego to tematy, które najlepiej reprezentują malarstwo skandynawskie. Warto poznać je lepiej i dać się przekonać o tym, że podczas zwiedzania dalekiej Północy dobrze byłoby również zaglądać do tamtejszych muzeów.

NFF 2022
NFF 2022


Emiliana Konopka  absolwentka historii sztuki oraz skandynawistyki, autorka strony o Islandii Utulę Thule(www.utulethule.pl) oraz mediów społecznościowych o tej samej nazwie, gdzie pisze o kulturze islandzkiej i sztuce Północy. Współredaktorka tomu Antologia naukowa. Islandia: Język. Naród. Natura (Warszawa: Uniwersytet Warszawski, 2017). Wieloletnia miłośniczka islandzkiej kultury i sztuki, poświęca jej zgłębianiu teksty naukowe oraz popularnonaukowe. Stypendystka MKiDN Kultura w sieci, w ramach którego realizowała swój projekt UTULĘ THULE MÓWI O SZTUCE PÓŁNOCY oraz grantu od Rady Nordyckiej (Nordic Culture Point) na projekt Elfy i trolle. Podcast o Północy. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim, bada sztukę nordycką przełomu XIX i XX wieku.

Emiliana Konopka
UTULĘ THULE

https://utulethule.pl/
https://www.instagram.com/utule_thule/
https://www.facebook.com/utuleTHULE
www.youtube.com/c/UtulęThulemówiosztucepółnocy

Opinie

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: