• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wyjścia - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
600-464-619
wystawia:
Teatr BOTO
czas trwania:
45 min.
w ramach wydarzenia:
Sopockie Konsekwencje Teatralne
Studio Czyczkowy
Wyjścia

"Wyjścia" to projekt teatralny inspirowany w znacznej mierze prozą Herty Müller, której opowieści o życiu i śmierci w Rumunii czasów reżimu Ceauşescu nieustannie przeplatają się ze wspomnieniami z dzieciństwa spędzonego w niemieckiej wsi w Banacie. Stały się zarówno pretekstem, jak i materiałem do stworzenia spektaklu. Pracy nad nim towarzyszyły wyprawy do Rumunii będące okazją do spotkań z wieloma świadkami ówczesnych wydarzeń, a także z lăutari, tradycyjnymi muzykami z rejonu Gorj w Oltenii.

Projekt Wyjścia realizowany był w Instytucie Grotowskiego i jest pierwszym krokiem do dalszych poszukiwań antropologicznych i muzycznych związanych z tradycyjną kulturą Rumunii. Pokazy premierowe spektaklu odbyły się 22 i 23 lutego 2013 roku w Sali Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

Spektakl został nagrodzony I nagrodą na festiwalu "Źródła Pamięci.Szajna - Grotowski - Kantor" w Rzeszowie, nagrodą aktorską na XLI Tyskich Spotkaniach Teatralnych, wyróżniony na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, nagrodzony I nagrodą na festiwalu Monoblokw Gdańsku, nagrodą na festiwalu SOLO w Olsztynie oraz nagrodą aktorską na festiwalu Garderoba Białołęki w Warszawie.

Reżyseria: Jerzy Welter

Wykonanie: Aleksandra Kugacz


***
Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018


Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdansk, Prestiż. Magazyn Trójmiejski, e-teatr.pl, teatralia.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Sopotu.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery