• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wyjdź do sztuki

Zapraszamy na wydarzenie artystyczne "Wyjdź do sztuki". Szukajcie nas w Stoczni Cesarskiej, na placu przed budynkiem WL4 Mleczny Piotr. Celem wydarzenia jest integracja środowisk trójmiejskich ceramików, poprzez wspólną wystawę prac na świeżym powietrzu.

W trakcie wydarzenia można będzie obejrzeć wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku, metodzie polegającej na wypaleniu prac w specjalnych piecach, a następnie przeniesieniu tych rozgrzanych do czerwoności obiektów do specjalnych kotłów, gdzie w atmosferze pozbawionej tlenu wybarwiają się w sposób nieprzewidywalny i efektowny na niezwykłe kolory.
Nasza inicjatywa wyjścia ze sztuką do ludzi w czasach pandemii jest konieczna, kiedy zamknięte są wszelkie instytucje kulturalne. Nie tylko ludzie łakną kontaktu ze sztuką, artyści też potrzebują kontaktu ze swoimi odbiorcami. Nasz pomysł zapewnia zatem ten niezbędny kontakt obu stronom.

Program imprezy:
10.00 Otwarcie wydarzenia. Powitanie gości.
10.30 12.30 Wypał ceramiki techniką raku.
12.30 14.45 Ekspozycja prac ceramicznych.
15.00 Zakończenie wydarzenia.

Wydarzenie Wyjdź do sztuki przeprowadzone będzie w otwartej przestrzeni z zachowaniem rygoru sanitarnego.
Nie/Wypaleni to barwna grupa dorosłych ludzi różnych zawodów, tworząca artystyczny kolektyw. Naszymi mistrzami są Ada Majdzińska oraz Czesław Podleśny - trójmiejscy artyści rzeźbiarze.

Pokaz przeprowadzony będzie z uwzględnieniem wszelkich rygorów sanitarnych i z zachowaniem dystansu.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?