• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydział Spraw Fundamentalnych - spotkanie z Małgorzatą Niezabitowską

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Rozmowy na czasie" ks. dr Krzysztof Niedałtowski i gościni Małgorzata Niezabitowska porozmawiają na temat najnowszej książka rozmówczyni pt. Światłość i mrok.

Małgorzata Niezabitowska - dziennikarka, pisarka, rzeczniczka pierwszego niekomunistycznego rządu RP. W 1981 reporterka Tygodnika Solidarność, po 13 grudnia dokumentowała słowem i obrazem stan wojenny, publikowała liczne materiały na Zachodzie m.in. w National Geographic, Paris Match, Weltwoche, GEO, La Repubblica.

Stypendystka prestiżowego Nieman Felloship na Uniwersytecie Harvarda. Jako prezeska w tym celu powołanej fundacji, a także autorka koncepcji graficznej oraz tekstów, wydała zbiorowe dzieło Księgę Dziesięciolecia Polski Niepodległej 1989-1999. Zaangażowana w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich od momentu zrodzenia się tej idei, członkini Rady Muzeum Polin. Autorka książek, m.in: OSTATNI Współcześni Żydzi Polscy, Poszukiwanie Ameryki, Składana wanna, W twoim kraju wojna!. Uhonorowana nagrodami im. Ireny Sendlerowej i Czesława Miłosza oraz przez uczestników bitwy Medalem Monte Cassino.

Światłość i mrok to wyraz czułego zainteresowania Niezabitowskiej wielokulturowością Kresów i tradycją judaistyczną, a także fascynacji światem, który już nie wróci.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.
 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Opinie

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?