stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydział Spraw Fundamentalnych - spotkanie z Kamilą Ferenc

Zapraszamy na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Refleksje nad społeczeństwem i prawem" Magda Krzyżanowska-Mierzewska i Kamila Ferenc, prawniczka w Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, porozmawiają na temat Prawa kobiet w praktyce.

Zapraszamy na rozmowę "ludzkim językiem" między kobietami-prawniczkami z różnym doświadczeniem zawodowym.

Kamila Ferenc - aplikantka adwokacka, prawniczka i wicedyrektorka ds. programowych Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Współpracuje z kancelariami prawnymi poprzez prowadzenie spraw sądowych. Współzałożycielka Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawami kobiet, przeciwdziałaniem przemocy domowej i dyskryminacji. Często prowadzi sprawy pro bono i angażuje się w sprawy ważne z punktu widzenia interesu społecznego (np. ostatnio obrona zatrzymanych podczas sierpniowej demonstracji LGBT+ i demonstracjach po wyroku TK ws. aborcji). W 2017 r. ukończyła seminarium dla praktyków prawa EU Gender Equality Law w Akademii Prawa Europejskiego w Trewirze, a w 2019 r. Womens Human Rights Training Institute. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Biurze Trybunału Konstytucyjnego, u Rzecznika Praw Obywatelskich i w kancelariach prawnych. W latach 2014-2016 Ambasadorka Rzecznika Praw Obywatelskich. W 2020 r. zaliczona do grona Girl Power Generation portalu Ofeminin i nominowana w Konkursie Rising Stars Prawnicy Jutra.

Magda Krzyżanowska-Mierzewska - radczyni prawna. W latach 1993-2018 prawniczka w Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W latach 2012-2018 przewodnicząca Panelu ds. Praw Człowieka w misji Unii Europejskiej w Kosowie. Autorka licznych publikacji o orzecznictwie Trybunału, ochronie praw człowieka i wymiarze sprawiedliwości. Współautorka (wraz z Jerzym Krzyżanowskim) rodzinnej opowieści biograficznej Według ojca, według córki wyróżnionej Nagrodą Historyczną tygodnika Polityka (Warszawa 2010). Współautorka (wraz z Aldoną Wiśniewską) rozmowy z Olgą Krzyżanowską Olga, córka Wilka.

Spotkanie będzie transmitowane na stronie www.gdansk.pl oraz na profilu Oliwskiego Ratusza Kultury.

Organizatorem spotkań z cyklu Wydział Spraw Fundamentalnych jest Fundacja Wspólnota Gdańska i prowadzony przez nią Oliwski Ratusz Kultury.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: rezerwacje@wspolnotagdanska.pl
Dla zachowania zasad bezpieczeństwa, limit miejsc ograniczony do 50.

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?

 

Najczęściej czytane