stat

Wulkany Błotne - Wystawa

Maria Różańska w niezwykły sposób uchwyciła piękno azerskiego terytorium. Jej ambicją było jak najszersze ukazanie walorów przyrodniczych tych ziem, udowadniając niezaprzeczalne ich piękno i wyjątkowość. Fotografia za każdym razem wzbudza w artystce zachwyt nad pięknem natury.

5 września - 30 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

11 września - 18 grudnia 2021, godz. 19:30

Wstęp wolny
Porywająca fotografia krajobrazu
Od 2 sierpnia w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac zatytułowaną "Wulkany błotne". Autorką fotografii jest Maria Różańska - członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Zdjęcia na wystawę powstały podczas podróży po Azerbejdżanie w kwietniu 2012r. Prace artystki charakteryzują się wyczuciem i wysmakowaniem, jakiego można oczekiwać od Marii Różańskiej. Surowość pejzaży, znakomite światło i kolory - to wszystko można podziwiać na jej kadrach. 

Zatrzymane w kadrze
- Jadąc na południowy zachód od Baku trafiliśmy z mężem do bardzo niezwykłego miejsca. Na spalonej  słońcem ziemi znajdowały się różnej wielkości stożki zaschniętego błota z bulgocącymi kraterami. Takich kraterów było dość sporo. Wydobywające się z nich błoto zasychało, tworząc bardzo dziwne i  zaskakujące formy. Krajobraz sprawiał wrażenie księżycowego, onieśmielał pustką znajdującą się  wokół. Zdjęcia są nie tylko dokumentacją tego niezwykłego miejsca, ale też i pewna refleksją  fotograficzną na temat tego niezwykłego miejsca - komentuje autorka zdjęć.

Wystawę można oglądać do 4 września br. na terenie Centrum Handlowego Osowa w godzinach jej otwarcia. Centrum od dawna realizuje program wystawienniczy, prezentujący lokalnych artystów poruszających w swojej twórczości tematykę egzotycznych krajobrazów.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: