Spektakl

Wszystko o mojej matce - spektakl gościnny

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Wybrzeże - Duża Scena

adres:
Gdańsk, Świętego ducha 2 pokaż na mapie
kasy:
58 301-13-28
czas trwania:
2 godz. 10 min. (bez przerw)
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Wszystko o mojej matce
Tomasz Śpiewak

Premiera: 22 kwietnia 2016 na deskach Teatru Łaźnia Nowa

WSZYSTKO O MOJEJ MATCE tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80-tych i 90-tych.

Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza: "W Nowej Hucie powstał spektakl nieoczywisty i intrygujący. Minimalizm środków podkreśla ogrom poprzemysłowej przestrzeni Łaźni i wciągająca, chropawa scenografia Doroty Nawrot. W tekście Tomasza Śpiewaka nie ma łatwego sentymentalizmu. Nie ma też w zasadzie biografii - rozumianej jako próba uporządkowania historii czyjegoś życia. Zwyczajna kobieta - powtarzają Borczuch i Zarzecki."

Reżyseria: Michał Borczuch
Dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Asystent reżysera: Agata Klepacz
Scenografia: Dorota Nawrot
Muzyka:
Bartosz Dziadosz
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Multimedia: Michał Dobrucki

Obsada: Dominika Biernat - Rajmunda, Dr. Love), Ewelina Żak - Norma, Zofia, Monika Niemczyk - Blanka, Iwona Budner - Rosa, Halina Rasiakówna - Huma, Rak, Krzysztof Zarzecki - Krzysiek, Marta Ojrzyńska - video, Barbara Kinga Majewska - głos.

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na układ sceny spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl.

Recenzja Trojmiasto.pl

Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

Po roku przerwy znów podziwiać mogliśmy szeroko komentowane polskie spektakle na Wybrzeżu Sztuki. Tegoroczna edycja skupiona była wokół...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij