Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wszystko o mojej matce - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
2 godz. 10 min. (bez przerw)
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Wszystko o mojej matce
Tomasz Śpiewak

Premiera: 22 kwietnia 2016 na deskach Teatru Łaźnia Nowa

WSZYSTKO O MOJEJ MATCE tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80-tych i 90-tych.

Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza: "W Nowej Hucie powstał spektakl nieoczywisty i intrygujący. Minimalizm środków podkreśla ogrom poprzemysłowej przestrzeni Łaźni i wciągająca, chropawa scenografia Doroty Nawrot. W tekście Tomasza Śpiewaka nie ma łatwego sentymentalizmu. Nie ma też w zasadzie biografii - rozumianej jako próba uporządkowania historii czyjegoś życia. Zwyczajna kobieta - powtarzają Borczuch i Zarzecki."

Reżyseria: Michał Borczuch
Dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Asystent reżysera: Agata Klepacz
Scenografia: Dorota Nawrot
Muzyka:
Bartosz Dziadosz
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Multimedia: Michał Dobrucki

Obsada: Dominika Biernat - Rajmunda, Dr. Love), Ewelina Żak - Norma, Zofia, Monika Niemczyk - Blanka, Iwona Budner - Rosa, Halina Rasiakówna - Huma, Rak, Krzysztof Zarzecki - Krzysiek, Marta Ojrzyńska - video, Barbara Kinga Majewska - głos.

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na układ sceny spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl.

Recenzja Trojmiasto.pl

Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie

Wybrzeże Sztuki z pazurem i na poważnie (13 opinii)

Po roku przerwy znów podziwiać mogliśmy szeroko komentowane polskie spektakle na Wybrzeżu Sztuki....

30 czerwca 2017

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery