• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wszystko o mężczyznach (10 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
533-362-288
wystawia:
Klub Atlantic
7.8
26 ocen
Teatr Polski w Szczecinie
Wszystko o mężczyznach
Miro Gavran

Premiera: 21 listopada 2011 r.

Co wspólnego mają ze sobą "wiecznie młodzi" yuppies, rozdzierani zazdrością geje, reprezentanci półświatka, zrozpaczeni utratą matki synowie czy pogrążający się w niepamięci starcy? Wszyscy oni to przedstawiciele współczesnych mężczyzn, zmagających się z trudną rzeczywistością, własną naturą i z ograniczającymi stereotypami.

Trzech aktorów brawurowo wciela się w kilkanaście bardzo różnych postaci, dając widzom powód do salw śmiechu, który niekiedy jednak zamiera na ustach. Jacy jesteśmy - zapytają mężczyźni? Jacy właściwie oni są - zapytają po raz kolejny kobiety. I po to właśnie warto wybrać się wspólnie na "Wszystko o mężczyznach".

------

Miro Gavran (ur. 1961) - najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki. Otrzymał kilkanaście nagród literackich i teatralnych, w 1999 roku uznany został za najlepszego dramatopisarza Europy Środkowej i nagrodzony międzynarodową nagrodą "Central European Time", przyznawaną przez międzynarodowe jury w Budapeszcie. W 2003 roku otrzymał prestiżową EUROPEAN CIRCLE AWARD w dziedzinie kultury. Jego utwory przetłumaczono na siedemnaście języków. Jest też pierwszym chorwackim autorem granym w Stanach Zjednoczonych. Ma swój fanclub, a na Słowacji co roku odbywa się festiwal jego sztuk - GAVRANFEST.

"Osobiście jestem nastawiony do życia afirmatywnie i to się widzi w moich dramatach oraz powieściach. Sztuka pojawiła się przed paroma tysiącami lat z celem, by humanizować człowieka, podarować mu głębię, emocje i humor, zaoferować swego rodzaju katharsis, a nie żeby nas szokować (...). Nigdy nie oglądałem się na trendy i mody, za to zawsze starałem się dawać aktorom jak najlepszy materiał do pracy", Miro Gavran

Adam Dzieciniak - absolwent wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Od 1987 roku związany z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów tej sceny, głównie za sprawą ról komediowych, m.in. w przedstawieniach "Mayday", "Mayday II" Raya Cooneya w reż. Stefan Szaciłowskiego, "Kolacja dla głupca" F. Vebera w reż. A. Kękuś i kabaretach w Czarnym Kocie Rudym - "Latający Cyrk Monty Pytona" w reż. A. Opatowicza czy "Pornografie" w reż. J. Józefowicza. Gościnnie grywał też w Teatrze Kameralnym, w Piwnicy przy Krypcie i w Teatrze Krypta. W roku 2005 Adam Dzieciniak nagrodzony został Bursztynowym Pierścieniem ( w kategorii - najlepszy aktor) za rolę Marcina Kabata w spektaklu "Igraszki z diabłem" J. Drdy, w reż. W. Solarza.

Sławomir Kołakowski - absolwent PWST w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Od 1993 roku związany jako aktor z Teatrem Polskim w Szczecinie, ostatnio grał w: "Indyku" S. Mrożka w reż. A. Hrydzewicza, "Śpiewniku domowym Jana Kaczmarka" w reż. A. Opatowicza i A. Poniedzielskiego, "Gazeta spada zawsze papierem do góry" w reż. S. Tyma, w "Nocy" A. Stasiuka w reż. J. Wernio. Twierdzi, że zawód aktora polega na nieustannych poszukiwaniach, stąd w Teatrze Krypta przygotował monodram "Judasz" A. Leonida (reż. T. Malinowska-Tyszkiewicz) założył grupę teatralną Prolog, współpracujący z Pogotowiem Teatralnym, nagrywał dubbingi do bajek, prowadził z Bożeną Furczyk telewizyjny przewodnik po kraju "Para w Polskę".

Wiesław Lewoc
- absolwent Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST. W latach 1991 - 1995 pracował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Zadebiutował rolą Rugby'ego w "Figlach kobiet" W. Szekspira (reż. Bogusław Kierc); wystąpił w pierwszym "szczecińskim" przedstawieniu Anny Augustynowicz - baśni "Kopciuszek" E. Szwarca - w którym zagrał złą siostrę, Annę. Inne ważniejsze role z tego okresu to: Satanescu w "Macieju Korbowie i Beatrix" St. I. Witkiewicza (reż. A. Augustynowicz), Lucentio w "Poskromieniu złośnicy" W. Szekspira (reż. Tomasz Obara), Clevinger w "Paragrafie 22" J. Hellera (reż. T. Obara) i Bohater Zespołowy w "Być sobie jednym" M. Białoszewskiego (reż. Maciej Orłowski). Za tę ostatnią realizację zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy na XXVII Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie. Współpracował również z Teatrem Polskim w Szczecinie ("Diabły polskie - reż. A. Opatowicz, "Pan Tadeusz" - reż. B. Wyszomirski, "Szewcy" - reż. J. Józefowicz) oraz Fundacją Pogotowie Teatralne ("Szał w prerii" - reż. T. Jankiewicz oraz "Od Lecha do Lecha" - reż. T. Jankiewicz). W 2004 r. zorganizował i przez blisko cztery lata kierował Domem Kultury "Klub Skolwin" w jednej z najbardziej zaniedbanych dzielnic Szczecina. Był pomysłodawcą i realizatorem plenerowej Artystycznej Drogi Krzyżowej, w której corocznie bierze udział ponad stupięćdziesięcioosobowa grupa szczecińskich aktorów i muzyków oraz statystów. Od września 2007 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie ( roku 2008 przez jedenaście miesięcy pełnił obowiązki dyrektora).

SCENA PONIEDZIAŁEK - to nowa szczecińska inicjatywa artystyczna, w ramach której trzej aktorzy: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski i Wiesław Lewoc prezentują od listopada 2011 r. przedstawienie "Wszystko o mężczyznach" autorstwa Miro Gavrana. Przez wiele lat w Szczecinie działały grupy, które przygotowywały poza oficjalnymi instytucjami teatralnymi przedstawienia, które prezentowane były w poniedziałki, w dni dla aktorów wolne od pracy.

SCENA PONIEDZIAŁEK nawiązywać będzie do tych tradycji, proponując repertuar poruszający problemy współczesnego człowieka, a szczególnie - tożsamości i kondycji kobiety i mężczyzny. W tym teatralnym lustrze przyjrzeć się będzie każdy z nas. Spektakl "Wszystko o mężczyznach" prezentowany jest cyklicznie na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. Obejrzeli go także widzowie, m.in. w Ustroniu Morskim i Drawsku Pomorskim.

Opinie (10)

 • rewelacja (opinia sprzed 8 lat)

  bardzo dobry spektakl, aktorzy rewelacyjni :-) miła obsługa i kochamy Panią Dorotkę

  • 0 0

 • śmiEliście się do rozpuCHu? (opinia sprzed 8 lat)

  o kÓrczE, naprawdEM???

  • 0 0

 • Scena Letnia (opinia sprzed 9 lat)

  Wrociliśmy własnie ze Sceny Letniej. REWELACJA, moj facet tak sie śmiał ze sie az zaktusił wodą.

  • 0 0

 • REWELACJA (opinia sprzed 9 lat)

  widzieliśmy wczoraj z całą paczką znajomych, po prostu SUPER. :-)

  • 0 0

 • MEGA POLECAM !!!!! (opinia sprzed 9 lat)

  Świetne aktorstwo!!! Ubaw po pachy :) :D :D :D

  • 0 0

 • O FACETACH (opinia sprzed 9 lat)

  Świetne, widzieliśmy w Teatrze Miejskim, śmieliśmy sie do rozpuchu, aktorzy Szczecińscy SUPER. Przyjeżdzają do nas znajomi w tym czasie , muszą zobaczyć jacy są mężczyżni naprawdę ;-)

  • 0 0

 • Szczecin (opinia sprzed 9 lat)

  Najbardziej POZYTYWNIE, jak tylko potrafię. ZAPRASZAM, POLECAM:)! UWIELBIAM:)! Oczywiście uściski dla Teatru Czwarte Miasto!

  • 1 0

 • (opinia sprzed 9 lat)

  Ciekawy tytuł, słyszalem ze dobry spektakl.

  • 1 0

 • (opinia sprzed 9 lat)

  Widziałam w Teatrze Miejskim.Spektakl rewelacyjny.

  • 1 0

 • Nie tylko dla mężczyzn... (opinia sprzed 10 lat)

  Interesujące wydarzenie teatralne! Pełne humoru, miejscami jednak skłania do
  refleksji... Świetnie zagrane. Widzieliśmy w Szczecinie. Chętnie wybralibyśmy się ponownie. Polecamy!

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery