• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wszystkie kobiety Williama

spektakl muzyczny
kasy:
58 664-73-91 (bilety grupowe), 622-63-30, 667-022-652
wystawia:
Gdyńskie Centrum Kultury
data premiery:
28 lipca 2012
9.5
4 oceny
Wszystkie kobiety Williama
Chórraa

Premiera 28.07.2012 r. podczas XVI edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

Chórraa to nowoczesny chór kobiet w różnym wieku i różnych zawodów, dla których wyzwaniem staje się odkrywanie i uruchamianie własnej ekspresji poprzez ruch i emocję głosu. Chór powraca do antycznych źródeł teatralnej i terapeutycznej misji chóru i łączy je ze współczesnymi zagadnieniami społecznymi. Bazą tekstową są klasyczne dzieła literatury powszechnej oraz współczesna wielogatunkowa literatura, media i hasła społeczne odnoszące się do roli kobiet we współczesnym świecie.

Nowoczesność projektu polega na potraktowaniu tekstu jako pola ćwiczeń do wyrażania siebie w formie zrytmizowanego (np. wyklaskanego, stepowanego, mruczanego) lub śpiewanego komunikatu.
Chórraa to głos kobiet w sprawach, które stanowią o dzisiejszym wizerunku kobiety i jej roli w społeczeństwie. Chórraa zachęca do zatrzymania, do refleksji, być może czasami pogłębionej, do obejrzenia się za siebie i spojrzenia przyjaźnie w stronę drugiego człowieka.

Reżyseria: Renia Gosławska, Magdalena Kajtoch
Scenariusz: Magdalena Kajtoch
Ruch i rytm: Renia Gosławska

Chórraa w składzie:

Beata Bednarczyk, Jagoda Białogrodzka, Ewa Burczyk, Ewa Dec, Katarzyna Gajewska, Edyta Górska, Krystyna Homza, Alina Japczyńska, Jolanta Kaczorowska, Magdalena Kajtoch, Anna Klinkosz, Julia Komorowska, Magdalena Kwiatkowska, Hanna Ligęza-Rybak, Agnieszka Lutkiewicz, Katarzyna Marzec-Okoń, Aleksandra Rzewuska, Karolina Walentynowicz, Justyna Wolf, Elżbieta Zagrodzka, Maria Zakidalska

Opinie 1 zablokowana

Pod patronatem

Nadchodzące premiery