stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wspierające Kody na Nową Ziemię

Wspierające Kody na Nową Ziemię to tytuł cyklu 6 abstrakcyjnych obrazów namalowanych na jedwabiu w przeciągu ostatnich miesięcy w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. Obrazy to kompozycje kolorystyczne, które powstawały z konkretną wspierającą intencją na czas zmian jakie aktualnie wszyscy doświadczamy. Każdy z nich niesie w sobie wspierający kod - przesłanie emanujący z obrazu. Czas w jakim teraz żyjemy wymaga od nas znalezienia na nowo swojego bezpiecznego miejsca w świecie. Wymaga to od nas elastyczności w dokonywaniu zmian i podejmowaniu odważnych decyzji.

Katarzyna Marcinak namalowała cykl prac mający wesprzeć ją samą oraz gdańszczan w tym trudnym czasie. Gdańsk jak każde miasto jest "żywą tkanką miejską" - a my w nim jesteśmy małymi składowymi elementami. Jak każdy z nas zadba o siebie, o swoich bliskich i o swoje otoczenie to zadba, też pośrednio i o nasze miasto. Razem będziemy silniejsi, bardziej twórczy, kreatywni, szybciej będziemy działać, współpracować i dokonywać zmian.
Bądźmy dobrzy dla siebie, dla innych, dla miasta i dla planety. I takie intencje "zakodowałam" w moim najnowszym cyklu prac - mówi Katarzyna Marciniak.

Katarzyna Marciniak - Urodzona w 1970 roku w Łomży, ale od wielu lat mieszka i tworzy Gdańsku. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie ze specjalizacją z grafiki warsztatowej, zdobyła dyplom z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego w roku 1995 roku. Członek Związku Polskich Artystów Polska - Sztuka Użytkowa w Warszawie. Od wielu lat poszukuje własnych form wyrazu w rysunku, grafice i tkaninie artystycznej. Od 10 lat prowadzi własną pracownię malowania jedwabiu skupiając się na działalności artystycznej i edukacyjnej. Od kilku lat tworzy cykl jedwabnych tkanin w technice naturalnego druku i farbowania pod wspólnym tytułem Ślady Natury. Początkowa inspiracja naturą, jaką widać było w jej rysunkach i grafice z lat studiów przerodziła się aktualnie w użycie samych roślin do "malowania" tkanin.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Tryptyk "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga można zobaczyć w: