stat
Impreza już się odbyła

Wpływowi Goście - Marta Dębska

Jak zostać influencerem i zacząć zarabiać na fotografii? W jej przypadku to pytanie musi się pojawić. Fotografka Marta Dębska, którą na Instagramie śledzi ponad 14 tysięcy osób, twierdzi, że trzeba po prostu robić swoje. I trzeba robić to dobrze. Marta będzie bohaterką kolejnego spotkania z cyklu "Wpływowi Goście", które w sobotę, 9 listopada, odbędzie się w Galerii Bałtyckiej. Wstęp jest bezpłatny.

w każdy poniedziałek (od 01.04 do 29.06.2020), godz. 19:00 - 20:00

Gdynia, ul. Grottgera 11
bilety 70 zł

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
- Pierwsze komercyjne zapytanie dostałam od firmy Sigma. Zgłosili się do mnie 3 lata temu, choć nie miałam wtedy super zasięgów. Wyróżniało mnie natomiast to, że dużo robiłam w temacie, który najbardziej mnie interesuje, czyli w fotografii - mówi Marta Dębska, fotografka, którą na Instagramie śledzić można jako @mde_35mm (https://www.instagram.com/mde_35mm/). Współpraca z Sigmą trwa do dzisiaj. Nie jest jedyna, bo Marta regularnie dostaje zlecenia, w ramach których nie tylko tworzy content do social mediów, ale także podróżuje - po Polsce i świecie. Ostatnio była m.in. w Miami.

- Od dziesięciu lat zawodowo zajmuję się fotografią ślubną. Zlecenia "influencerskie" są dla mnie odskocznią od tego, co robię na co dzień, wyzwaniem, bo marki, z którymi współpracuję, mają określone wymagania, którym ja staram się sprostać oraz, nie ukrywam tego, także dodatkowym źródłem dochodu - mówi Marta. Przyznaje, że być może sama nigdy by się na żadne "bycie influencerem" nie zdecydowała, gdyby nie Victor Borsuk, 7-krotny mistrz Polski w kitesurfingu, jeden z uczestników programu "Agent - Gwiazdy". - Przekonywał, że to będzie fajna przygoda i sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Nie pomylił się - przyznaje Marta. Zastrzega jednak, że do współprac komercyjnych podchodzi selektywnie. - Nigdy nie pokazuję czegoś, co jest niezgodne z tematyką mojego konta, stylem życia czy przekonaniami - tłumaczy. Jej zdaniem to jeden z warunków bycia autentycznym, a o to przecież chodzi w prowadzeniu popularnego kanału na Instagramie. - Oczywiście, nie wszyscy mnie "kupują". Jednym to, co robię, się podoba, innym nie. Dla mnie najważniejsze jest, że robię to, co lubię, staram się to robić najlepiej jak potrafię i w dodatku dobrze się przy tym bawię - mówi Marta. Dodaje, że aby dojść tutaj, gdzie jest ona, potrzebna jest charyzma i... ciężka praca. - Na Instagramie wszystko wygląda, jakby nie wymagało wysiłku. Rzeczywistość jest jednak inna. Ale najważniejsze to postawić pierwszy krok i być konsekwentnym w tym, co się robi.

O tym, jak wyglądał jej pierwszy krok - w fotografii, współpracach komercyjnych, podróżach i sportach ekstremalnych, które także są jej pasją - Marta Dębska opowie podczas kolejnego spotkania z cyklu "Wpływowi Goście", które w sobotę, 9 listopada, w godzinach 12.30 - 17.30 odbędzie się w Galerii Bałtyckiej. Podczas wydarzenia dowiemy się, jak wygląda codzienne życie fotografa i influencera po drugiej stronie aparatu. Będziemy pytać, jak Marta łączy swoje pasje do podróży, sportu i fotografii z pracą w ciągłym ruchu oraz współpracą ze znanymi markami. Zapraszamy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Harmonogram wydarzenia:

12:30 - 13:30 O życiu fotografa influencera
Porozmawiamy z Martą o jej pracy, jak wygląda przykładowy dzień z życia. Spytamy jak można połączyć pasję do podróży i sportów z pracą i na tym zarabiać, co Marta pakuje do walizki na swoje wyjazdy i jak w tym wszystkim znajduje czas na swoje
dwa psy.

13:50 - 15:20 Fotograficzna gra miejska
Do gry zapraszamy każdego, kto chce sprawdzić i podszlifować swoje umiejętności fotograficzne pod okiem Marty. Obszarem naszej zabawy będzie dach Galerii Bałtyckiej, na którym znajduje się wiele ciekawych obiektów o charakterze industrialnym i hi-tech czekających tylko na odpowiednie skadrowanie. Na koniec
omówimy najciekawsze prace i wybierzemy zwycięzcę. Grę będzie można śledzić live na naszym Instagramie @galeriabaltycka .

15:30 - 17:00 Najlepszy aparat masz w kieszeni (m.in. warsztaty z fotografii mobilnej i szybki kurs edycji zdjęć na telefonie)
Wspólnie z Martą odkryjemy możliwości aparatów w naszych smartfonach. Błędne jest myślenie, że do zrobienia pięknego zdjęcia potrzebny jest drogi aparat z kilkoma obiektywami. Nauczymy się na co zwracać uwagę przy komponowaniu zdjęcia oraz z jakich programów korzystać by osiągnąć wspaniały efekt i podrasować swojego Instagrama.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?