• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wolno na 100czni

Czy artysta/ artystka urodzony/a po '89 jest wolny/a? Czy wolnością naszych czasów można nazwać brak związku z innymi i odseparowanie od wszystkiego? Rok '89 czas, kiedy polska rewolucja się dopełnia. Wszystko, co nastąpiło po '89, było inne. Przełamanie stosunków własność, zmiana hierarchii kulturowej i ekonomicznej, gwałtowne zmiany relacji społecznych.

maj 11

sobota, godz. 11:00

Gdańsk Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 28.05), godz. 18:00

bilety 450 zł
89' rok umownej granicy między swobodą a opresją, wolnością a uciskiem. Skoro w '89 nie było wolności bez solidarności, to z czym obecnie utożsamiana jest wolność / od kogo obecnie zależy wolność pokoleń po '89?

Czy artyści urodzeni po '89 są artystami społecznie zaangażowanymi? Czy dla artystów urodzony po '89 te wydarzenia należą do obszaru narodowego uniwersum romantycznego? A może gwałtowna dynamika zmian na zawsze rozerwała pokolenia urodzone po '89 z dawnym porządkiem? Jakie nowe mitologie społeczno- narodowe powstają w ramach działalności twórczej pokolenia "po '89"? Z jakimi wiodącymi postawami artystycznymi mamy obecnie do czynienia? Czy odczuwamy pasywność pokolenia po '89?

Będziemy mówić o sztuce zaangażowanej / politycznej / społecznej uprawianej przez artystów i artystki urodzonych po roku '89. Naszymi gości będą reprezentacji pokolenia artystów urodzonych po '89. W najbliższych dniach, aż do dnia poprzedzającego wydarzenie będziemy publikować wystąpienia artystów biorących udział w debacie.

Prowadząca i prowadzący:
- Karolina Kliszewska - krytyczka sztuki, artystka sztuk proscenicznych, rocznik '90.
- Bartosz Zimniak - artysta, performer, aktywista, założyciel pierwszej w Polsce MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana, rocznik '91.

Opinie

Sprawdź się

Trylogię kryminalną: "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" napisał mieszkający w Trójmieście: