Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wokół Szekspira - spektakl gościnny (1 opinia)

monodram
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 30 min. (bez przerw)
Wokół Szekspira
Spektakl w wykonaniu Andrzeja Seweryna

Andrzej Seweryn - wybitny aktor i reżyser - wystąpi z programem, w którym znalazły się najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira - "Hamleta", "Makbeta", "Otella" i wielu innych. To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie - dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej - do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora...

Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy - znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Z recenzji:
"(...) Andrzej Seweryn uczynił z tej sztuki ucztę dla widza. (...) Skonstruował swą grą, reżyserią i przede wszystkim charyzmą spektakl silny i wyważony, ale też charakteryzujący się ogromną dozą swobody i nieskrępowania. (...). "Wokół Szekspira" pokazuje wiele - jest suto zastawionym stołem, z którego na własny talerz nakładać można do woli i wedle uznania. Z jednej strony - sam Szekspir, jego wielowymiarowość i uniwersalność, spektrum postaci i ponadczasowość zachowań, charakterów. To znowu - gra aktorska, gibkość artysty, umiejętne operowanie różnymi środkami twórczego rzemiosła. Odpowiednio połączone zostały elementy żartobliwe, które wynikały niezwykle naturalnie, samoistnie wykwitały na scenie z dramatopisarskimi treściami i konwencjami przez siebie niesionymi." - napisała o spektaklu Małgorzata Pawlak na portalu plasterlodzki.pl.


-----

Andrzej Seweryn - polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został w 1990 uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku. Wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy ("Ziemia obiecana", "Dyrygent", "Pan Tadeusz", "Zemsta"), grał także m.in. u Agnieszki Holland i Stevena Spielberga. Jako trzeci w historii teatru francuskiego cudzoziemiec występował w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie - Comédie-Française.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 1 roku)

    to ten nędzny politykier?

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery