stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wojtek Mazolewski Quintet - Komeda (3 opinie)

Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" to specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy. Mazolewski i muzycy jego kwintetu Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspiruje się muzyką tego wyjątkowego artysty. Jednak impulsem do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego prócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt "Polish Jazz" poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Relacja z imprezy

Tej jesieni zespół zaprezentuje pełny koncertowy program z muzyką tego artysty. Jak zawsze po zespole Wojtka Mazolewskiego możemy spodziewać się nieoczywistych aranżacji, prezentujących świeże współczesne spojrzenie na dorobek Krzysztofa Komedy.

jazz - koncerty w Trójmieście


Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. 
Ostatni studyjny album zespołu pt ."POLKA"uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty, a publiczność wypełniała sale w 21 krajach na ponad 200 koncertach.

Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: "Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów."

W ostatnich dniach nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings ukazała się światowa edycja album "Polka " kwintetu Wojtka Mazolewskiego. 
Najnowsze wydawnictwo gdańskiego artysty zostało entuzjastycznie przyjęta przez zagraniczne media.
 
Prestiżowy amerykański magazyn jazzowy "DownBeat" przyznał albumowi "Polka - Worldwide Deluxe Edition" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek a angielski portal "Kind of Jazz" uznał go za jednego z kandydatów do tytułu "Płyty Roku". Amerykański portal Stereogum wybrał "Polkę" obok albumu m.in Weyna Shortera do grona najlepszych płyt sierpnia.To nie pierwsze wyróżnienia dla kwintetu Wojtka przyznane przez zagraniczne media. W zeszłym roku utwór "Theme de YoYo" z singla "London" (wydawca Lanquidity Records) został wybrany przez legendę brytyjskiego radia BBC, Gillesa Petersona do pięćdziesiątki najlepszych utworów jazzowych 2017 roku.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  89 zł
 • Przedsprzedaż
  69-79 zł
Bilety na stronie: https://ticketos.pl/

Opinie (3)

 • Qiuntet

  dobry tytuł artykułu :)

  • 0 0

 • Portal jazzsoul malo widzial.

  Mieszkam w Londynie i duzo ciekawsze slawy z kraju dawaly na Camden czy Soho koncerty !

  • 0 0

 • Mam bilety

  I nie mogę się już doczekać. Uwielbiam muzykę Komedy, a ścieżka z filmu "Bariera" to po prostu majstersztyk, cudo, perełka, ideał I mistrzostwo w jednym

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: