stat
Impreza już się odbyła

Wojskowość w Gdańsku na przełomie XIX i XX stulecia - wystawa

  • Kalendarz
    25 lipca - 7 sierpnia 2009
  • Lokalizacja
    Cyklop Gdańsk, Piwna 55
  • Bilety
    wstęp wolny
Wojskowość w Gdańsku na przełomie XIX i XX stulecia - wystawa Władysława Żuchowskiego

Historyczne zdjęcia i przedmioty należące do ich bohaterów można oglądać w Galerii Cyklop w Gdańsku. Wystawa poświęcona jest "Wojskowości w Gdańsku na przełomie XIX i XX stulecia". Autorem wystawy jest Władysław Żuchowski.

Zwiedzający mogą obejrzeć głównie pamiątkowe fotografie. Są to zdjęcia należące do żołnierzy lub ich rodzin. Przedstawiają portrety, okopy, a nawet tablice upamiętniające zmarłych. Każde z nich ma swoją historię, o której chętnie opowiada na miejscu każdemu zainteresowanemu pomysłodawca wystawy. Atrakcją dla odwiedzających jest też możliwość sfotografowania się w autentycznym mundurze, z bronią, w specjalnie przygotowanej na wzór oryginalnych budce wartowniczej.

Na ekspozycję składa się też projekt pomnika zaprojektowanego przez Władysława Żuchowskiego, ku czci Ericha Remarque'a, pisarza niemieckiego, znanego z powieści "Na zachodzie bez zmian." Praca nosi ten sam tytuł. Celem autora jest umieszczenie jej w Osnabrück, miejscu urodzenia Remarqe'a.

Wystawa "Wojskowość w Gdańsku na przełomie XIX i XX stulecia" będzie otwarta do 7 sierpnia. Jest to symboliczna data powstania w Gdańsku jednostki husarskiej, dlatego w tym dniu zostanie otwarta ekspozycja poświęcona właśnie tej tematyce. Będzie ona kontynuacją istniejącej wystawy.

Na wystawę wstęp jest wolny.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile scen będzie mieć budowany Gdański Teatr Szekspirowski?