stat
Impreza już się odbyła

Wojna nie jest kobietą - spektakl

"Wojna nie jest kobietą" to spektakl na podstawie książki Swietłany Aleksiejewicz "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". Jest to spotkanie pięciu kobiet, które uczestniczyły przed laty w wojnie.

bilety 100 zł
Kup bilet
bilety 95-135 zł
Kup bilet
Towarzyszy im prowadzący program mężczyzna, który przy okazji staje się musztrującym je żołnierzem z poligonu. Dziś spotykają się w studiu telewizyjnym, by opowiedzieć o minionych wydarzeniach. Osiemdziesięcio minutowe spotkanie przenosi widza w miejsca, sytuacje w których znalazły się bohaterki opowieści. Na zmianę wsłuchujemy się opowieści będąc uczestnikami spotkania w studio, i przenosimy się kilkadziesiąt lat wstecz by wraz z nimi opatrywać rany, strzelać, dokonywać trudnych wyborów.

Poprzez kameralny klimat oraz prostą formę teatru faktu, widz ma okazję wejść w emocje i sytuację bohaterek. Jest to spotkanie intymne, szczere, momentami niełatwe.

Trudne tematy przeplatają się z historiami o miłości i zabawnymi sytuacjami które dzieją się na froncie, w jednostkach.

Spektakl jest opowieścią o człowieku w sytuacji granicznej, która, jak wojna
przychodzi nieproszona i stawia przed losową próbą, którą trzeba przeżyć i nie będzie jej można już nigdy wymazać z życia.

Bilety
Przedsprzedaż 30zł
W dniu wydarzenia 40zł

Czas trwania : 80 minut

Reżyseria : Renata Dymna

Występują :
Joanna Róg
Angelika Kurowska
Marta Skoczek
Anna Matuszczak
Hubert Mrozowicz/Tomasz Łukawski
Monika Kowalska

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?