• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana

Wojciech Zamiara, Qba Janicki i Sławek Janicki koncert muzyki improwizowanej

 • czwartek, 8 grudnia 2022, godz. 19.30
  Impreza odwołana
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk
  Organizator: CSW Łaźnia
 • Bilety
  wstęp wolny
maj 25-27

sobota - poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 17

niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 100 - 160 zł
Kup bilet
Koncert towarzyszący wystawie Wojciecha Zamiary Ty pojdziesz górą, a ja doliną w CSW Łaźnia 2.
Kiedy: 8 grudnia (czwartek) 2022 o 19.30 w Łaźni 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port

 
Qba Janicki ur. 6 lutego 1989 w Bydgoszczy. Aktualnie zamieszkały w Sokołowsku. Wyrastający ze środowiska artystycznego zgromadzonego wokół słynnego klubu MÓZG. W ciągu ostatnich 17 lat zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Peter Brotzmann, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Tien Lai z Jakubem Ziołkiem i Łukaszem Jędrzejczakiem, Wojtek Mazolewski Quintet oraz w nowopowstałych duetach z kompozytorką Teoniki Rożynek czy belgijskim producentem Obsequies. Oprócz gry na instrumentach tworzy także muzykę teatralną współpracując z Maciejem Podstawnym, Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą czy Grzegorzem Jaremko. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip-hopowej produkując płytę HORE, legendarnego rapera VIENIA. Co więcej, jako wiceprezes MÓZG FOUNDATION
oraz Stowarzyszenia Grupa Sokołowska, współpracuje przy organizacji projektów kulturalnych i działań społecznych w Bydgoszczy, Warszawie i Sokołowsku. Od roku 2020 prowadzi również swoją autorską audycję WARSTWY dla Radia Kapitał.
 
Sławek Janicki to muzyk, filmowiec, kreator działań artystycznych, współtwórca i główny zarządzający założonym w 1994 roku legendarnym klubem Mózg w Bydgoszczy, a w latach 2014 2018 także filią w Warszawie. Twórca i szef Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych MÓZG FESTIVAL odbywającego się w Bydgoszczy i w Warszawie. Realizator projektu SuperSam+1, Mózg on Screen - live oraz wielu innych mniejszych lub większych wydarzeń artystycznych. Działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 80 ubiegłego wieku. Od ponad 25 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej koncertując w Europie i Australii. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej jako najczystszej formie tworzenia muzyki.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?