Wydarzenie już się odbyło

Wojciech Tochman - spotkanie autorskie

Stacja Kultura zaprasza 1 marca o 18:30 na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem, które poprowadzi dziennikarz Krzysztof Demski.

Wojciech Tochman (ur. 1969 r.) - jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich m.in. Schodów się nie pali, Jakbyś kamień jadła, Dzisiaj narysujemy śmierć, Eli, Eli i Wściekły pies, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz Pióra Nadziei - wyróżnienia Amnesty International.

W lutym 2019 roku Wojciech Tochman powraca z nową, porażającą opowieścią "Pianie kogutów, płacz psów". Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowiada o ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby. Kambodża opisana przez Tochmana to lustro, w którym przegląda się cały świat.

"Pianie kogutów, płacz psów" to kontynuacja jego głośnych książek "Jakbyś kamień jadła" i "Dzisiaj narysujemy śmierć" - o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i w Rwandzie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...