stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wojciech Staroniewicz - North Park

Zapraszamy na koncert wybitnego saksofonisty - Wojciecha Staroniewicza, który wraz z towarzyszącymi muzykami, zaprezentuje materiał z najnowszej płyty pt. "North Park". Już 10 października w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Wojciech Staroniewicz - saksofonista, aktywny na trójmiejskiej scenie jazzowej od wielu lat. Współpracuje z norweską grupą "Loud Jazz Band" czy sekstetem Włodzimierza Nahornego. Jako jedyny wśród polskich saksofonistów jazzowych został zakwalifikowany do półfinału Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Waszyngtonie, gdzie znalazł się w gronie 21 saksofonistów wybranych z całego świata. Na swoim koncie ma 9 autorskich płyt, a w ostatnich latach koncertuje jako solista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot Wojciecha Rajskiego.

jazz - koncerty w Trójmieście


Do współpracy nad albumem "North Park",  zaprosił Erika Johannessena, free jazzowego puzonistę, który jest członkiem zespołu Jaga Jazzist, laureata Norweskiej Grammy za album "One-Armed Bandit" w 2010 roku. W nagraniach wzięli udział wspaniali polscy i zagraniczni instrumentaliści jazzowi: poza Staroniewiczem i Johannessenem pojawia się bezkonkurencyjny Dominik Bukowski (wibrafon), Paweł Urowski (kontrabas) oraz Przemysław Jarosz (perkusja).

Podczas koncertu w Oliwskim Ratuszu Kultury Staroniewiczowi towarzyszyć będą: Dominik Bukowski (wibrafon), Marek Romanowski (puzon), Paweł Urowski (kontrabas), Maksymilian Kreft (perkusja).

"North Park () to album, który z każdym kolejnym utworem otwiera przed nami coś nowego, a tym, co pozostaje niezmienne jest akustyczny klimat inspirowanego Skandynawią jazzu."- Magdalena Szpak / blue-bossa.pl

"Choć album North Park Wojciech Staroniewicza towarzyszy mi już od dłuższego czasu, nie potrafię jednoznacznie określić "świata", do którego należy. Najbliżej mu chyba do czasów Komedy, szczególnie kiedy słucham tytułowego utworu. Może to przypadek, ale będąc świeżo po lekturze Komeda. Osobiste życie jazzu autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej, odnajduję w North Park elementy klimatu tamtej muzyki i tamtych czasów." - Marek Brzeski - JazzPRESS

 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    45 zł
  • Przedsprzedaż
    40 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?