stat
Wydarzenie już się odbyło

Wojciech Chmielarz - spotkanie autorskie

26 listopada na FB Biblioteki Gdynia widzimy się z Wojciechem Chmielarzem. Rozmawiamy o najnowszej powieści autora Prostej sprawie (X 2020). Nieustannie wspiera nas Rada Dzielnicy Obłuże, dzięki której całość będzie symultanicznie tłumaczona na polski język migowy (PJM). Spotkanie poprowadzi Maria Krześlak-Kandziora.

NIESPODZIANKA!

Mamy dla Was też niespodziankę. W czasie spotkania będzie można wygrać najnowszą książkę autora z autografem. Nagrodzimy dwie pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie zadanie przez Wojciecha Chmielarza w czasie spotkania. Wygrana książka będzie do odbioru w Bibliotece Obłuże.

"Prosta sprawa"

Prosty zniknął. Zostało po nim zdemolowane mieszkanie, ale on sam zapadł się pod ziemię. Nie bez powodu szukają go gangsterzy. Oraz dawny przyjaciel, który przyjechał do Jeleniej Góry, żeby spłacić dawno zaciągnięty dług.
Kłopot w tym, że wpada w sam środek niebezpiecznej gry. Nie zna jej zasad, ale wkrótce dowiaduje się, że stawka jest bardzo wysoka: Prostego chcą dorwać i jeleniogórscy gangsterzy, i czescy mafiosi. Żeby dotrzeć do Prostego i dowiedzieć się, o co tu chodzi, jego przyjaciel będzie musiał wszystkim stawić czoła, także romskiej mafii. A pomoże mu w tym pewna analityczka z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prosta sprawa to pełna akcji powieść sensacyjna, której fabuła dzieje się w malowniczych Karkonoszach. Napisana w czasie lockdownu i początkowo publikowana w odcinkach na profilu autora cieszyła się wielkim powodzeniem. Teraz ukazuje się drukiem w poprawionej i rozszerzonej wersji. Opis ze strony Wydawnictwa Marginesy.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (201i cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017), postapokaliptycznej powieści Królowa głodu(2014) oraz thrillera psychologicznego Żmijowisko (201, wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery Rana (2019) i Wyrwa (2020). Mieszka z rodziną w Warszawie.

Spotkanie finansowane z projektu Budżetu Obywatelskiego 2020 dzielnicy Obłuże.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?