• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wodowanie sztuk - pokaz specjalny

W sobotę 10 sierpnia Fontanna Heweliusza zatańczy tango do dźwięków carillonu. Na Skwerze przy Wielkim Młynie odbędzie się WODOWANIE SZTUK - plener artystyczny inspirowany żywiołem wody. Spółka GIWK, organizator wydarzenia, zaprasza wszystkich na darmowe warsztaty tanga.

Poznajmy się w tangu - darmowe warsztaty, milongi na Skwerze Heweliusza

W sobotę 10 sierpnia Skwer Heweliusza zmieni się w plener artystyczny. Główną atrakcją imprezy będą darmowe warsztaty tanga argentyńskiego prowadzone przez tancerzy z grupy Tangoki. Na zajęcia taneczne w plenerze zapisać się mogą osoby, które ukończyły 16 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Formularz zapisów dostępny jest na www.giwk.pl od 29 lipca.

Po zakończeniu zajęć, o godzinie 19.30 na Skwerze Heweliusza wybrzmiewały będą milongi w wykonaniu zespołu Zagan Acoustic oraz gdańskiej carillonistki - Anny Kasprzyckiej. Będzie to dla mieszkańców kolejna okazja do tańca i "poznawania się w tangu". Tym razem już bez trenerów i warsztatowej dyscypliny.

Sztuki plastyczne i wodna kawiarenka

W trakcie WODOWANIA SZTUK nie zabraknie również form malarskich i rysunkowych. - Zapraszamy na warsztaty EBRU, czyli malowania na wodzie. W tej technice woda zastępuje płótno malarskie przyjmując różne kolory i kształty. Specyfiką tego rodzaju malarstwa jest jego niepowtarzalność - zachęca Monika Piotrowska Szypryt, Kierownik Działu Promocji i Edukacji ekologicznej GIWK. Gośćmi wydarzenia będą także rysownicy, którzy na żywo wykonają grafiki Fontanny Heweliusza. Podczas pleneru artystycznego otwarta zostanie także klimatyczna, wodna kawiarenka. To miejsce, gdzie każdy napije się zdrowej, gdańskiej kranówki, w pięknym otoczeniu przyrody, obcując jednocześnie z wodną sztuką.

Fontanna i carillon - niesamowity duet. Pokaz specjalny i inne atrakcje

Na finał Wodowania Sztuk, o godzinie 21:30 przygotowano wyjątkowy pokaz Fontanny Heweliusza i carillonu. Tym razem muzyka popłynie z wieży Kościoła św. Katarzyny w Gdańsku. Pokaz wzbogaci widowiskowy taniec grupy Tangoki oraz specjalny pokaz malowania na wodzie. Fontanna wykona choreografię nawiązującą do czterech nastrojów: oczekiwanie/samotność, tęsknota/niepokój, radość/spotkanie i euforia/spełnienie. Muzycy Zagan Acoustic podejmą natomiast próbę interpretacji nastrojów wody i barw fontanny przekładając je na język muzyki. Wykorzystają do tego skrzypce, akordeon, klarnet i kontrabas.

Święto gdańskiej wody w przestrzeni miejskiej

- Zachęcamy do spędzenia przyjemnego wieczoru z Fontanną Heweliusza i dźwiękami tanga wygrywanymi przez carillon. Wodowanie Sztuk to święto gdańskiej wody w przestrzeni miejskiej. Przypominamy w ten sposób, że miasto powraca do swoich tradycji związanych z bogactwem architektury wodnej, budując nowe fontanny i zdroje. - mówi Jacek Skarbek, Prezes GIWK Sp. z o.o. Wodowanie Sztuk odbędzie się w sobotę 10 sierpnia 2019 r. w godzinach 18:00 - 22:00 na Skwerze Heweliusza w Gdańsku. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Poznajmy się. 15 lat GIWK - pod takim hasłem odbywają się tegoroczne obchody jubileuszu gdańskiej spółki wodociągowej. W ten sposób organizacja chce przybliżyć swoją działalność mieszkańcom miasta. W marcu gdańszczanie skorzystać mogli z plenerowej gry wodociągowej, w czerwcu odbył się sportowy jubileusz - VI Bieg do źródeł.

PROGRAM IMPREZY:
18:00 - 19:30 DARMOWE WARSZTATY TANGA zapisz się!
18:00 - 21:30 DARMOWE WARSZTATY MALOWANIA NA WODZIE
19:30 - 21:30 MILONGI NA SKWERZE HEWELIUSZA W WYKONANIU ZAGAN ACOUSTIC ORAZ ANNY KASPRZYCKIEJ
21:30 - 22:00 BO DO TANGA TRZEBA CARILLONU I FONTANNY - POKAZ SPECJALNY


Organizator: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.
Partnerzy: Muzeum Miasta Gdańska, Polskie Stowarzyszenie Carillonowe.
Wodowanie sztuk jest jednym z elementów XXI Gdańskiego Festiwalu Carillonowego.
Patronat medialny nad festiwalem objęli: Radio Gdańsk, Portal Trojmiasto.pl, portal gdansk.pl oraz TVP Kultura.

Opinie

Sprawdź się

Co według pradawnych wierzeń robią zwierzęta w wigilię świąt Bożego Narodzenia?